bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2022
  • wyświetleń: 3258

Za nami "Wyzwanie na Klimczok"! Dla kogo tytuł władcy?

Wczoraj zakończyła się tegoroczna, szósta już edycja "Wyzwania na Klimczok"! W sumie każdego dnia, w ramach wyzwania, na najwyższy szczyt Bielska-Białej wchodziło sto osób. W tym roku tytuł Pierwszego Władcy Klimczoka zdobył Michał Janik z Czechowic-Dziedzic z projektu "Na szczytach marzeń".

Reklama

Michał Janik
Michał Janik - Pierwszy Władca Klimczoka 2022 · fot. Facebook / Na szczytach marzeń


W wyzwaniu mógł wziąć udział każdy, kto zdobędzie szczyt Klimczoka. Wyzwanie miało charakter wyłącznie towarzyski, a jego celem była integracja i motywacja do aktywności na świeżym powietrzu. Zadaniem każdego uczestnika było siłą własnych mięśni i woli zdobyć najwyższy szczyt Bielska-Białej z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i spełnienie warunków, jakimi są wpisanie się do zeszytu umieszczonego w wyznaczonym miejscu na szczycie oraz zrobienie zdjęcia wpisu i dodanie go w dyskusji pod wydarzeniem w ciągu 24h od treningu. Niedozwolone było wjeżdżanie kolejką linową. Więcej o wyzwaniu pisaliśmy tutaj.

WyzwanieKlimczoka,Beskidy,Szczyrk,BielskoBiała,WschódSłońca,WidokNaTatry,fotodnia,instagram
Wchód słońca w ramach #WyzwanieKlimczoka · fot. bielsko.info


Michał Janik z Czechowic-Dziedzic, który został Pierwszym Władcą Klimczoka, wszedł na najwyższy szczyt Bielska-Białej aż 64 razy, zdobywając 74 punkty! Michał Janik przez 28 dni wchodził na Klimczok dwa razy, a podczas tak zwanego open day - aż 6 razy! Warto dodać, że czechowiczanin swój udział w "Wyzwaniu na Klimczok" zadedykował małemu Cypiskowi - każde wejście Janika było konkretną kwotą dorzuconą do zbiórki na rzecz chłopca. Więcej na ten temat pisze portal czecho.pl w tym artykule.

Dla kogo "Tron władcy Klimczoka"? Rusza szósta edycja wyzwania!
"Tron władcy Klimczoka" · fot. Facebook / Wyzwanie na Klimczok


Władczynią Klimczoka została Agnieszka Pinkas-Górska, która na Klimczok w styczniu weszła 61 razy, zdobywając 69 punktów. Przyznano także tytuły Księżniczki i Księcia Klimczoka - zostali nimi odpowiednio 11-letnia Justynka Połącarz oraz 12-letni Stanisław Pokusa ikamil Racki (przyznano dwa tytuły Księcia Klimczoka). O tytuł walczyli także rowerzyści. Najwięcej wjazdów na Klimczok na jednośladzie - 44 - zaliczył Ryszard Zamarło.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.