bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2322

Pięciu poszukiwanych listami gończymi w rękach policjantów

Stróże prawa z trzeciego komisariatu wytropili 39-latka ukrywającego się przed bielską prokuraturą. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjne bazie danych okazało się, że jest też poszukiwany przez sąd penitencjarny, ponieważ nie wrócił z przepustki z zakładu karnego. To nie jedyny poszukiwany, który wpadł w ręce policjantów w ostatnim czasie.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Pięciu poszukiwanych listami gończymi w rękach policjantów · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Kryminalni z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej wytropili 39-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który ukrywał się przed organami ścigania. Prokurator zarządził jego poszukiwania i ustalenie miejsca pobytu, aby można było wykonać czynności procesowe, a śledczy z bielskiej „trójki” rozpoczęli jego poszukiwania.

Mężczyzna wpadł wczoraj wieczorem na bielskiej ulicy Cechowej. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych szybko okazało się, że ukrywał się nie tylko przed prokuratorem, ale także przed sądem, nie powrócił bowiem z przepustki udzielonej w zakładzie karnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd po wykonaniu z nim czynności zleconych przez prokuratora został odwieziony do zakładu karnego.

To nie jedyna osoba poszukiwana, która została zatrzymana ubiegłej doby przez stróżów prawa. Kryminalni w bielskiej komendy zajmujący się poszukiwaniami osób wytropili 46-letniego bielszczanina, za którym wystawiono list gończy. Mężczyzna najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym, odsiadując wyrok za wcześniejsze występki.

W sumie w ciągu ostatniej doby bielscy stróże prawa zatrzymali aż pięciu poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę. - Zatrzymanie to z reguły wynik żmudnej pracy śledczych. W poszukiwania angażują się również dzielnicowi i policjanci z zespołów patrolowych. Policjanci tropią aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla nich nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Lepiej zgłosić się samemu. I to lepiej dla samych poszukiwanych - podkreślają mundurowi z bielskiej komendy.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.