Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2022
  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5129

Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP

Koncert Eweliny Lisowskiej w helikopterze, kolacja z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim, kontrowersyjny obraz "Królestwo grzybów" oraz kurtka kolarska Michała Kempy - to tylko niektóre z "bielskich" aukcji, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne w ramach 30. finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia.

Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP
Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP · fot. sid / bielsko.info


Na wyjątkowy lot śmigłowcem nad Beskidami dla dwóch osób zapraszają portal Bielskie Drogi, Ewelina Lisowska i firma Helipoland z Bielska-Białej. Na pokładzie maszyny oprócz pilota i zwycięzców licytacji znajdzie się właśnie piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka - Ewelina Lisowska, która zaśpiewa specjalnie dla osób, które na licytacji zaoferują najwyższą kwotę. W ubiegłym roku aukcja osiągnęła zawrotną kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Jak będzie tym razem? Licytacja dostępna jest tutaj.

Loading...


Portal Bielskie Drogi wystawił również na aukcję WOŚP dwudniowy, weekendowy wypad w góry z ekipą BD i Samurai Serwis z Bielska-Białej. Zwycięzca licytacji będzie mógł wraz z osobą towarzyszącą w umówionym wcześniej terminie wybrać się na dwudniowy, offroadowy wypad w góry. Impreza połączona będzie z nocnym ogniskiem i spaniem na dziko. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, namioty, pamiątkowe zdjęcia i gadżety. Aukcja dostępna jest tutaj.

Podobnie jak w zeszłym roku na licytację trafiła też kolacja z prezydentem Bielska-Białej, Jarosławem Klimaszewskim. W zeszłym roku dzięki tej aukcji na cele WOŚP udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych! - A co na kolacji? Rozmowy o wszystkim (lub niemal wszystkim) - mieście, życiu, Podbeskidziu i o tym, o co zawsze chcieliście zapytać, a nie mieliście okazji. Dokładny czas, miejsce (na terenie Bielska-Białej lub okolic) i menu spotkania ustalone zostanie po zakończonej aukcji tak, aby pasowało obu stronom - możemy przeczytać na stronie licytacji. Aukcja dostępna jest tutaj. Sztab PCK WOŚP Bielsko-Biała, który wystawił kolację z prezydentem Klimaszewskim, prowadzi także kilka innych licytacji - dostępne są one tutaj.

Prezydent z puszką. W mieście kwestować będzie 500 wolontariuszy
Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP · fot. UM bielsko-Biała


Na aukcję WOŚP trafił także obraz "Królestwo grzybów" ukazujący kardynała Stanisława Dziwisza jako muchomora. Kontrowersyjny obraz można było zobaczyć na 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Przedmiotem aukcji jest trzeci z trzech istniejących wydruków atramentowych. - Chociaż nie został nagrodzony, jest najszerzej komentowanym w internecie i mediach obrazem uczestników tego przeglądu. Jest jednym z wielu obrazów Tomka, w których autor podejmuje się komentarza do otaczającej nas rzeczywistości i manifestuje swoje poglądy w sprawach społecznie ważnych - czytamy w opisie aukcji, która dostępna jest tutaj.

Muchomor na głowie kard. Dziwisza. Kontrowersyjna praca w biennale
Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP · fot. Galeria Bielska BWA


Na licytację trafiła także kurtka kolarska Michała Kempy firmy La Passione, o której głośno zrobiło się po jednym z odcinków programu "Kuba Wojewódzki". - Wiele razy przetestowany. Kupiłem ją za 100 euro, ale nie powinno to nikogo stopować, aby wylicytować ją za większą kwotę. W końcu można dzięki niej nie tylko się ogrzać, ale i pomóc innym. Warto. Polecam - pisze Michał Kempa. Aukcja dostępna jest tutaj.Jak już informowaliśmy tutaj, w aukcje WOŚP włączył się również Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. W serwisie allagro można wylicytować kultowe tabliczki kierunkowe czterech linii, w tym nr 2 i 33. - Przez wiele lat były one wykorzystywane do informowania pasażerów o numerze linii i kierunku jazdy autobusu. Z czasem zastąpiły je wyświetlacze. Dodatkowym walorem jest fakt, że większość z nich dotyczy nieistniejących już linii - informuje MZK Bielsko-Biała. Aukcje dostępne są tutaj.

Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP
Podniebny koncert, kontrowersyjny obraz. "Bielskie" aukcje WOŚP · fot. MZK Bielsko-Biała


mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.