bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2022
  • wyświetleń: 853

Galeria Sfera wyróżniona statuetką "Zielona ręka"

Ponad 8 tysięcy zebranych książek i zabawek, 41 190 złotych przeznaczone dla domów dziecka i organizacji pomagających zwierzętom, 1070 biletów do kina i ponad 30 spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży, a także nowa Tlenodajnia w jednym z bielskich domów dziecka. Galeria SFERA dzieli się wynikiem akcji charytatywnych zorganizowanych w 2021 roku wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA. Rok zakończył się wręczeniem nagród i wyróżnień w podziękowaniu za działalność charytatywną.

Galeria Sfera wyróżniona statuetką "Zielona ręka"
Galeria Sfera wyróżniona statuetką "Zielona ręka" · fot. Galeria Sfera


Wśród realizowanych inicjatyw Galeri SFERA szczególnie popularne są kiermasze charytatywne promujące ideę „drugiego obiegu”, organizowane wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA, której działalność w ubiegłym roku nagrodził „Zielonym czekiem” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Mimo trwającej pandemii w 2021 roku udało się wspólnie z Fundacją zorganizować w Galerii aż 10 edycji akcji „Książka wspiera bohatera” oraz 5 odsłon akcji „Zabawki ratują zwierzaki”, co pozwoliło pomóc prawie 2000 dzieciom z Bielska i okolic oraz niezliczonej ilości zwierząt znajdujących się pod opieką lokalnie działających organizacji - a to nie wszystkie działania podjęte w ramach flagowego projektu ARKI.

- Zielona Ręka to 10 akcji aktywnej edukacji ekologicznej i największy tego typu program w Polsce. W 2021 roku wzięło w nim udział ponad 700 tysięcy uczestników. To sukces także naszych partnerów, dzięki którym możemy prowadzić ten program, dlatego chcemy im podziękować statuetką symbolizującą ideę programu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, którego Galeria SFERA udziela nam od lat, promując idee ekologiczne oraz pomagając w organizacji i udostępniając przestrzeń na wydarzenia w samym sercu Bielska-Białej - komentuje Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Galeria Sfera wyróżniona statuetką "Zielona ręka"
Galeria Sfera wyróżniona statuetką "Zielona ręka" · fot. Galeria Sfera


Zielona Ręka za złote serceW ramach podziękowania za współpracę do rąk Dyrektor Galerii SFERA trafiła statuetka Zielonej Ręki - pamiątkowe wyróżnienie Fundacji ARKA wykonane w pracowni ceramiki Zielony Słoń według grafiki Małgorzaty Rozenau.

- Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA udało nam się zrealizować tak wiele działań łączących aspekt ekologiczny, społeczny, edukacyjny i kulturalny. Razem sadziliśmy rośliny do ogrodów deszczowych, organizowaliśmy wystawy i akcje edukacyjne, zachęcaliśmy Bielszczan do zdrowego trybu życia i działaliśmy na rzecz WOŚP. Pierwsza w Polsce Tlenodajnia powstała właśnie u nas w 2019 roku, a w ubiegłym roku podobną przestrzeń, w której można oddychać czystym powietrzem, udało się zaaranżować i wyposażyć w jednym z bielskich Domów Dziecka dzięki akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA” - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Rokrocznie w Galeria SFERA ma miejsce kilkanaście edycji różnych cyklicznych akcji charytatywnych o wymiarze społeczno-ekologicznym i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu zmniejszanie oddziaływania obiektu na środowisko. Galeria posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, m.in. dzięki wspieraniu okolicznego ekosystemu oraz infrastruktury rowerowej czy stosowaniu takich technologii jak rekuperacja, free cooling, a także gromadzenie i ponowne wykorzystanie wód opadowych.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.