bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2022
  • wyświetleń: 941

Wspólne czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej

Po raz kolejny słowa Pisma Świętego odczytywali publicznie duchowni różnych wyznań, m.in. katolicki biskup Piotr Greger i biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego Adrian Korczago oraz przedstawiciele wyznań prawosławnego, grekokatolickiego, baptystów i innych konfesji.

Wspólne czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej
Wspólne czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej · fot. UM Bielsko-Biała


Do akcji czytania Biblii włączyli się przedstawiciele władz samorządowych i reprezentanci różnych środowisk Podbeskidzia: akademickiego, lekarskiego, artystycznego. Wystąpiła także osoba niewidoma, odczytująca Pismo Święte za pomocą alfabetu Braille’a. Fragmenty Biblii czytali m.in. bp Piotr Greger i bp Adrian Korczago, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i wicestarosta powiatu bielskiego Andrzej Kamiński.
W tym roku czytana była Apokalipsa św. Jana. Tegoroczny maraton biblijny przygotowano po raz 14.

W zeszłym roku ze względu na pandemię 13. Ekumeniczny Maraton Biblijny zorganizowano on-line.
Maraton biblijny to projekt realizowany od wielu lat przez Książnicę Beskidzką i diecezjalną rozgłośnię Anioł Beskidów. Projekt jest inicjatywą, która wpisuje się w wezwanie papieża Franciszka i zwraca uwagę na jednoczący charakter Pisma Świętego. - Biblia jest Księgą Ludu Pana, który w słuchaniu Jego głosu przechodzi od rozproszenia i podziału do jedności. Słowo Boga jednoczy wiernych i sprawia, że stają się jednym ludem - napisał papież.

Wspólne czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej
Wspólne czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej · fot. UM Bielsko-Biała


Od 18 do 25 stycznia na całym świecie, również w Polsce, obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni różnych wyznań spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych wydarzeniach.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.