bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2022
  • 17 stycznia 2022
  • wyświetleń: 9113

Finał WOŚP już 30 stycznia. Znamy zespoły, które wystąpią na Rynku

30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W Bielsku-Białej finał WOŚP odbędzie się na Rynku. Artystów, którzy wystąpią podczas wydarzenia, przedstawił Podbeskidzki Przegląd Muzyczny, jego organizator.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej - 12.01.2020 r.
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej - 12.01.2020 r. · fot. bielsko.info


Start imprezy na bielskim Rynku zaplanowano o godzinie 15.00. Wśród wykonawców znaleźli się:
  • 15.00 Włóczykije,
  • 16.00 Gif Noise,
  • 17.00 Ultramuffina,
  • 18.00 N.O.T (Not Ordinary Thing),
  • 19.00 The Djangos,
  • 20.10 Sandecki Brothers.


Finał WOŚP już 30 stycznia. Znamy program finału na Rynku
Finał WOŚP już 30 stycznia. Znamy program finału na Rynku · fot. WOŚP Bielsko-Biała


Punktualnie o godzinie 20.00 tradycyjne Światełko do Nieba.

Od godziny 15.00 wiele będzie się działo także wokół sceny. Po pierwsze, na Rynku będzie można spotkać kwestujących wolontariuszy. Swoje stoisko będą mieli strażacy z miejskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i z Hecznarowic w gminie Wilamowice. Druhowie-ochotnicy w ogrzewanych namiotach zorganizują pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, będzie można też u nich zmierzyć ciśnienie. Swój sprzęt zaprezentują natomiast ratownicy z beskidzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak co roku, będzie również namiot Straży Miejskiej oraz Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które będzie sprzedawało Kalendarz Beskidzki. Będą również punkty gastronomiczne z tradycyjną grochówką przygotowaną przez Fundację Militarny Instytut Historyczny. Wśród publiczności będzie można spotkać członków Bractwa Śródziemia z Bielska-Białej, czyli grupy rekonstrukcyjnej świata J. R. R. Tolkiena w oryginalnych strojach. Swój udział w finale będą mieli też sportowcy. Na Rynku pojawią się siatkarze BBTS-u, dziewczęta z BKS-u i piłkarze Podbeskidzia.

Strona wydarzenia dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.