bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1033

W Ratuszu odbyło się ekumeniczne spotkanie duchownych i władz miasta

W Ratuszu odbyło się spotkanie ekumeniczne, w którym wzięli udział przedstawiciele władz Bielska-Białej i członkowie Rady Miejskiej oraz biskupi i duchowni Kościoła rzymskokatolickiego oraz ewangelickiego.

Spotkanie ekumeniczne w Ratuszu - 13.01.2022 · fot. Ks. Piotr Bączek / diecezja.bielsko.pl


Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Okrzesika i prezydenta Jarosława Klimaszewskiego do przybyli bielsko-żywiecki biskup pomocniczy Piotr Greger oraz proboszczowie parafii katolickich w Bielsku-Białej i okolicach. Obecni byli też przedstawiciele miejscowych parafii ewangelicko-augsburskich ze zwierzchnikiem diecezji cieszyńskiej tego Kościoła biskupem Adrianem Korczago oraz jego poprzednikiem w sprawowaniu tej funkcji Pawłem Anweilerem.

Noworoczne życzenia władzom miasta złożyli biskupi - katolicki i ewangelicki. Z powodu pandemii opłatkiem przełamano się jedynie symbolicznie. - Przepraszam za te niedogodności, ale takie mamy czasy. Jednak bardzo chcieliśmy się spotkać. Brakowało nam tego - przyznał Janusz Okrzesik, a prezydent przybliżył zebranym wezwania, przed którymi staje dziś miasto. Wspominał o różnych wymiarach funkcjonowania Bielska-Białej w roku przeszłym i planach na przyszłość.

Bp Greger w swym wystąpieniu przyznał, że należy do grona nielicznych duszpasterzy, którzy mieszkają i posługują w Bielsku-Białej najdłużej. - Na własne oczy dostrzegałem, jak to miasto w szybkim tempie doznawało licznych przemian. Jestem mieszkańcem Bielska-Białej nieprzerwanie od roku 1989, a pan prezydent Jarosław Klimaszewski jest - za ten okres - szóstym włodarzem naszego miasta. Wszystkie zauważalne zmiany są owocem wysiłku wielu ludzi: władz miasta, ludzi wykonujących pracę, a także zasilających budżet miasta chociażby z tytułu odprowadzanych podatków - zaznaczył.

Bp Korczago przyznał, że ulice Bielska-Białej przemierzył po raz pierwszy w 1989 roku. Wyraził podziw dla zaangażowania tych, którzy pracują tu na rzecz rozwoju ekonomicznego i społecznego miasta. W życzeniach odwołał się do fragmentu proroctwa Izajasza: "Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy" (Iz 42).

mp / bielsko.info
źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.