bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2022
  • dzisiaj, 11:30
  • wyświetleń: 2923

To ostatnie chwile głosowania na "Świetlną stolicę Polski"

Sprzęt AGD dla potrzebujących o wartości 40.000 złotych, nowoczesną instalację fotowoltaiczną wartą 25.000 złotych dla wybranego domu dziecka oraz lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń - to wszystko wraz z tytułem świetlnej stolicy Polski otrzyma miasto, które zwycięży w plebiscycie Świeć się z Energą. Swój głos na Bielsko-Białą w walce o tytuł najpiękniej rozświetlonego miasta w Polsce możecie oddać jeszcze do wtorku, 25 stycznia, do godziny 12.00.

Dekoracje świąteczne na ulicach Bielska-Białej - 14.12.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Możliwość walki o prestiżowy tytuł świetlnej stolicy Polski to efekt zwycięstwa naszego miasta w plebiscycie Świeć się z Energą na świetlną stolicę województwa śląskiego Portal bielsko.info pisał o tym tutaj. Na Bielsko-Białą swój głos, w zakończonym 11 stycznia głosowaniu, oddało 32.638 internautów. To ponad połowa wszystkich głosujących w wojewódzkiej odsłonie plebiscytu. W ten sposób Bielsko-Biała awansowała do drugiego etapu konkursu i znalazła się wśród piętnastu innych miasta z całej Polski pretendujących do tytułu świetlnej stolicy.

Jeśli ktoś brał udział pierwszym etapie głosowania, przy oddaniu głosu na świetlną stolicę Polski może skorzystać z poprzedniego logowania. Głosowanie odbywa się tutaj. Natomiast nowi użytkownicy chcący oddać swój głos, muszą:
  • zalogować lub zarejestrować się w serwisie;
  • potwierdzić rejestrację za pomocą linka aktywującego, który otrzymają na podany przez nich adres e-mail (często informacja z linkiem trafia do spamu lub śmieci - link należy skopiować i wstawić w przeglądarkę);
  • następnie zalogować się na swoje konto;
  • podać numer (służbowego) telefonu komórkowego w zakładce zweryfikuj swój numer telefonu;
  • w rubrykę KOD - wprowadzić numer, który otrzymali za pomocą sms, i zaakceptować regulamin. Wtedy już można głosować.
Plebiscyt Świeć się z Energą ma ważny, jeśli nie najważniejszy, wymiar charytatywny. Nagrody w nim zdobyte są bowiem przekazywane najbardziej potrzebującym. Za zwycięstwo w pierwszym etapie do Bielska-Białej trafi zestaw 18 urządzeń AGD o wartości 10.000 zł: lampa wirusobójcza UV-C z oferty spółki Energa Oświetlenie, trzy lodówki, trzy pralki, kuchenka elektryczna, dwie mikrofalówki, trzy odkurzacze, trzy sokowirówki i dwa miksery.

Etap ogólnopolski to kolejne nagrody. Jak już wspominaliśmy, zwycięskie miasto wraz z tytułem świetlnej stolicy Polski otrzyma sprzęt AGD dla potrzebujących, lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz - dla wybranego domu dziecka - nowoczesną instalację fotowoltaiczną.

W poprzednich latach nasze miasto już trzykrotnie było świetlną stolicą Polski.

Dekoracje świetlne, które pojawiały się w Bielsku-Białej przed świętami Bożego Narodzenia, zdobią Rynek, plac Bolesława Chrobrego, ulice Przechód Schodowy, 11 Listopada, Ratuszową, plac Wolności, plac Ratuszowy i krzywy mostek na rzece Białej. Wśród nich jest piękna, nowa, miejska choinka, figura Reksia oraz figury Bolka i Lolka - postaci wykreowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Mikołaj siedzący w saniach ciągniętych przez renifery czy dżentelmen i dama symbolizujący dwa połączone 71 lat temu miasta - Bielsko i Białą - oraz wiele innych elementów, przewieszek, wieńców, ozdób latarni, które tworzą estetyczną, zgraną całość cieszącą oko bielszczan i turystów jeszcze do 2 lutego.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.