Wiadomości

  • 13 stycznia 2022
  • 20 stycznia 2022
  • wyświetleń: 10370

[FOTO] "Jak panu nie wstyd, panie Pindel?" Protest pod bielską kurią

"Jak panu nie wstyd, panie Pindel?" - pod takim hasłem odbył się w minioną niedzieoę pod kurią diecezji bielsko-żywieckiej protest zorganizowany przez Czarny Protest / Strajk Kobiet Bielsko-Biała. Wydarzenie było "wyrazem skrajnego zniesmaczenia" po odpowiedzi kurii na pozew Janusza Szymika przeciwko diecezji.

Protest pod kurią diecezji bielsko-żywieckiej - 16.01.2022 · fot. MB / bielsko.info


- Bielska kuria oraz biskup Roman Pindel podważają cierpienie ofiary księdza pedofila! Żądają sprawdzenia, czy mężczyzna, który w dzieciństwie przeżył prawdziwą gehennę nie jest homoseksualistą i czy tym samym relacja z księdzem nie była dla niego źródłem satysfakcji! - pisali organizatorzy protestu na stronie wydarzenia na Facebooku.

- Przypominamy - mowa o dwunastoletnim chłopcu! Jeśli tak samo jak nam, trudno Wam sobie wyobrazić sobie coś bardziej plugawego, bądźcie z nami w niedzielę pod gmachem bielskiej kurii! Dajmy wyraz swojemu skrajnemu zniesmaczeniu! - dodawali.

- Halo kuria! Tutaj siostry i bracia zjednoczeni w gniewie! W furii! Siostry i bracia głęboko zniesmaczeni tym, co robicie! Zebrałyśmy się tutaj, zebraliśmy się tutaj, żeby przekazać wam, jak bardzo wydaje nam się to wszystko, co się tutaj u was dzieje, co wy robicie, jak wydaje nam się to skrajnie obrzydliwe! - mogliśmy z kolei usłyszeć dzisiaj pod siedzibą kurii. Zgromadzeni wykrzykiwali również hasła "Jak wam nie wstyd?!" oraz "hańba!".

Dzisiaj pod kurią diecezji bielsko-żywieckiej była obecna także rodzina molestowanego w dzieciństwie Janusza Szymika - jego żona Katarzyna, która odczytała list od Janusza Szymika, oraz ich córka. Janusz Szymik napisał, że kilkadziesiąt lat po tym, kiedy jako chłopiec został zbrukany, przez księdza pedofila, znów musi to przeżywać - Co gorsza krzywdzi mnie tym razem już nie ksiądz, który pomimo wiedzy biskupa Rakoczego, kalał inne dzieci, a instytucja, która mieni się depozytariuszem ewangelii. W zasadzie DOKRZYWDZA. Co musi siedzieć w głowie biskupa, który chce badać czy niespełna dwunastoletni chłopiec gwałcony na plebani, dziś ojciec i mąż, jest homoseksualistą? Myślę, że POGARDĘ - napisał pokrzywdzony.

Zgromadzenie zabezpieczali funkcjonariusze policji. Obecni byli także przedstawiciele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Loading...


Protest jest odpowiedzą na informacje zawarte w publikacji portalu Onet z minionego wtorku. Przypomnijmy, serwis dotarł do odpowiedzi na pozew przeciwko kurii diecezji bielsko-żywieckiej, który skierował Janusz Szymik molestowany w dzieciństwie przez księdza pedofila. Kuria w Bielsku-Białej m.in. chce, aby sąd sprawdził, czy pokrzywdzony Janusz Szymik jest homoseksualistą i czy relacja z księdzem nie była w związku z tym dla niego źródłem satysfakcji. Więcej o tym portal bielsko.info pisał tutaj. W czwartek kuria diecezji bielsko-żywieckiej opublikowała oświadczenie w sprawie publikacji Onetu. Jego treść publikujemy tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.