bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2022
  • wyświetleń: 532

Zestawy do nauki języka i słodycze dla Afgańczyków od Caritas

Zestawy do nauki języka polskiego oraz słodycze przybyłym do Bielska-Białej Afgańczykom przekazała organizacja Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Zestawy do nauki języka i słodycze dla Afgańczyków od Caritas
Zestawy do nauki języka i słodycze dla Afgańczyków od Caritas · fot. Caritas diecezji bielsko-żywieckiej


Przedstawiciele Caritas wraz z ks. dyrektorem Robertem Kurpiosem udali się do rodziny Salima Jana Hussajana i Mohsedny oraz ich 10-miesięcznego syna Mohammada Adnana, a także do Siraja Uddina Zalanda. Pochodzący z Kabulu Afgańczycy początkowo przebywali w ośrodku dla uchodźców w Bezwoli, 11 grudnia dotarli do Bielska-Białej.

Caritas niesie pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski. Wsparcia potrzebują zarówno osoby, które dopiero dotarły do naszego kraju, jak i te, które przebywają już w ośrodkach albo opuszczają je po zakończeniu procedury administracyjnej i rozpoczynają nowe życie w Polsce. Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie organizuje - kursy języka polskiego, dofinansowanie do wynajmu mieszkań, zakup niezbędnych artykułów, zajęcia wyrównawcze i animacje dla dzieci, wsparcie psychologiczne, kursy adaptacyjne do życia w Polsce oraz szkolenia dla nauczycieli z zakresu pracy z uczniem cudzoziemskim

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.