bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2022
  • wyświetleń: 684

[FOTO] Rozdawali odblaski. Akcja edukacyjna Polski 2050

W tym tygodniu członkowie bielskiego koła stowarzyszenia Polska 2050 wyszli na ulice Bielska-Białej i rozpoczęli akcję edukacyjną skierowaną do pieszych. Była ona połączona z wręczaniem opasek odblaskowych.

Akcja edukacyjna bielskich struktur Polski 2050 · fot. Facebook / Polska 2050 Śląskie


W połowie ubiegłego roku zostały prowadzone przepisy zwiększające uprawnienia pieszych. Jednocześnie nie pomyślano o stosownej regulacji, która zobowiązałaby pieszych, dla własnego bezpieczeństwa, do noszenia materiałów odblaskowych w terenie zabudowanym. Okres późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny w szczególny sposób doświadcza nas problemem ograniczonej widoczności podczas wcześnie zapadającego zmroku i długich wieczorów.

Na początku tego tygodnia Jarosław Połeć z Szymonem Twardakiem przeprowadzili pierwszą akcję edukacyjną skierowaną do pieszych połączoną z wręczaniem opasek odblaskowych. - Nasi piesi z Komorowic Krakowskich, Cygańskiego Lasu i osiedla Karpackiego z entuzjazmem przyjęli naszą inicjatywę. W pełni podzielali troskę o właściwą widoczność na przejściach i chętnie zakładali otrzymane opaski. W najbliższych dniach kontynuujemy działania w kolejnych dzielnicach naszego miasta i serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się do akcji informacyjnej połączonej z przekazywaniem opasek - mówi Jarosław Połeć, autor Mini Grantu.

Przy okazji przypominamy, że pieszy poruszający się w warunkach ograniczonej widoczności bez odblasków jest zauważany przez kierowcę nadjeżdżającego pojazdu z odległości zaledwie kilku metrów. W przypadku używania odblasków ta odległość może wzrosnąć kilkukrotnie, nawet do 200 metrów!

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.