bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2022
  • wyświetleń: 635

"Bielsko-Biała chroni klimat". Rusza 12. edycja kampanii promocyjnej

12. edycję kampanii promocyjno-edukacyjnej "Bielsko-Biała chroni klimat", której tegoroczna nazwa brzmi Piątka dla ekologii w Bielsku-Białej przygotował wraz z partnerami Urząd Miejski. Kampania opiera się na pięciu zagadnieniach związanych z ekologią: energia i powietrze, odpady, woda, przyroda i elektromobilność.

"Bielsko-Biała chroni klimat". Rusza 12. edycja kampanii promocyjnej
"Bielsko-Biała chroni klimat". Rusza 12. edycja kampanii promocyjnej · fot. UM Bielsko-Biała


- Dzięki inicjatywie rok 2022 będzie obfitował w różnorodne, innowacyjne akcje i wydarzenia ekologiczne: od konkursów i warsztatów, poprzez gry i zabawy elektroniczne, po pikniki dla szkół, przedszkoli oraz mieszkańców miasta. Szczególnym akcentem będzie otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Cygańskim Lesie w drugiej połowie roku - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Pierwsze wydarzenie, w którym mogą wziąć udział dzieci i młodzież z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej, to 12. edycja konkursu Szanuj energię, chroń klimat pt. Przybij piątkę…. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniów szkół podstawowych podzielono w konkursie na trzy kategorie: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Konkurs potrwa pięć miesięcy, w każdym z nich do wykonania będzie jedno zadanie. - Wystarczy zrealizować dwa z pięciu zadań, aby placówka zaliczyła swój udział w konkursie. Jeśli wykona wszystkie pięć, w tym zadanie na maj 2022 - wykonanie prac konkursowych, otrzyma certyfikat Przedszkole/Szkoła z dobrą energią oraz upominek od partnera kategorii - wyjaśnia Ratusz.

Aby na bieżąco towarzyszyć uczestnikom w ich działaniach w internetowych mediach społecznościowych Urzędu Miejskiego będą publikowane relacje z nimi związane www.facebook.com/MiastoDobrejEnergii oraz www.miastodobrejenergii.pl/.

Laureaci miejsc I-III otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe lub bony zakupowe ufundowane przez Urząd Miejski i partnerów konkursu. Dla bardziej zaangażowanych placówek czy uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach konkursu przewidziane są także upominki i nagrody dodatkowe. Uroczysty finał konkursu połączony z wręczeniem nagród planowany jest na czerwiec 2022 roku.

Jeśli obostrzenia pandemiczne pozwolą, 7 czerwca w Parku Słowackiego odbędą się obchody święta energii i klimatu - Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Na stronie przybijpiatke.bielsko-biala.pl/ znajdują się szczegółowe informacje oraz zasady konkursu "Szanuj energię, chroń klimat" - edycja 2022.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przygotował też specjalną wideokonferencję dla dyrektorów miejskich szkół i przedszkoli wprowadzającą do 12. edycji kampanii Bielsko-Biała chroni klimat. Ta odbędzie się 12 stycznia w godzinach 13.00-14.00 i będzie realizowana za pomocą platformy Microsoft Teams.

Wezmą w niej udział pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: Wydziału Ochrony Środowiska i Energii, Wydziału Gospodarki Odpadami, Wydziału Edukacji i Sportu; dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele partnerów kampanii Bielsko-Biała chroni klimat oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Po powitaniu uczestników przez zastępcę prezydenta miasta Adam Ruśniak o kształcie tegorocznej edycji kampanii Bielsko-Biała chroni klimat oraz jej temacie przewodnim: Piątka dla ekologii w Bielsku-Białej opowie naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Energii UM Danuta Przybyło.

Podczas wideokonferencji będzie można dowiedzieć się o logistyce zgłoszeń do konkursu i uczestnictwa w konkursie - narzędziach internetowych, terminach konkursowych i uroczystym finale konkursu.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.