bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1373

Wybryk czy prowokacja? Z szopki skradziono figurkę Jezuska

Jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia jest w Bielsku-Białej szopka ustawiona niedaleko zamku u zbiegu ulic Wzgórze i Władysława Orkana. - Niestety wczoraj ktoś zabrał z szopki figurkę Jezuska - informuje urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Wybryk czy prowokacja? Z szopki skradziono figurkę Jezuska
Wybryk czy prowokacja? Z szopki skradziono figurkę Jezuska · fot. UM Bielsko-Biała


- Trudno powiedzieć, czy był to zwykły wybryk, czy rodzaj prowokacji. Tak czy owak, zniknięcie symbolu świąt budzi smutne refleksje. Podstawą do tego, by żądać szacunku dla swoich wartości, jest szacunek dla tego, co jest ważne dla innych. Żyjemy w mieście, które od wieków słynie z wielokulturowości i dużej wzajemnej tolerancji. Nie psujmy tego! - apeluje bielski Ratusz.

- Ponieważ doszło do kradzieży, służby rozpoczęły przegląd zapisów z monitoringu w poszukiwaniu sprawcy. To potrwa. Może jednak osoba, która zabrała figurkę, sama odda skradziony symbol świąt i uniknie wstydu?... - dodał Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.