bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • 6 stycznia 2022
  • wyświetleń: 881

Skradli elementy trakcji kolejowej. Wpadli na gorącym uczynku

Policyjni wywiadowcy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu cieszyńskiego w wieku od 19 do 34 lat, którzy skradli warte blisko 600 złotych elementy nieczynnej trakcji kolejowej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Skradli elementy trakcji kolejowej. Wpadli na gorącym uczynku · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


W poniedziałek późnym wieczorem policyjni wywiadowcy patrolowali okolicę Jasienicy centrum. Ich uwagę zwrócił kierujący osobowym oplem, którego kierujący podejrzanie się zachowywał. Stróże prawa postanowili skontrolować pojazd.

- Po sprawdzeniu mężczyzny z bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dzięki dociekliwości policjantów szybko wykryli, że 19-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przyjechał do Jasienicy po swoich dwóch wspólników w wieku 22 i 34 lata, którzy chwilę wcześniej dokonali kradzieży elementów nieczynnej trakcji kolejowej. Na miejsce został wezwany kolejny patrol, którego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz odzyskali przygotowane już do wywiezienia miedziane elementy trakcji - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mienie wartości blisko 600 złotych zostało przekazane funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei, a podejrzewani o jej kradzież cieszynianie zostali zatrzymani. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a o ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. 19-latek musi liczyć się też karą grzywny za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd po nowelizacji kodeksu wykroczeń może ukarać mężczyznę grzywną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.