bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2373

"Sobie miliony, Polakom drożyzna". Bielscy politycy PO o podwyżkach cen

Dziś przed biurem poselskim posłanki Mirosławy Nykiel odbyła się konferencja prasowa na temat podwyżek cen prądu i gazu. Wzięli w niej udział m.in. Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej, Krzysztof Jazowy, radny Rady Miejskiej, prezes firmy Bezalin S.A., Rafał Ryplewicz, inny z członków RM oraz przedstawiciele przedsiębiorców i mieszkańców.

Konferencja prasowa bielskich struktur PO - 04.01.2022 · fot. Facebook / Biuro Poselskie Mirosławy Nykiel


- W dobie szalejącej, ośmioprocentowej inflacji i wszechobecnej drożyzny, kilkaset tysięcy obywateli zostało zaskoczonych wielkimi podwyżkami sięgającymi 500, 600 a nawet 900%. Dotyczy to głównie obywateli mieszkających w budynkach wielolokalowych należących do wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni o których rząd przygotowując tarczę antyinflacyjną zapomniał - mówiła podczas konferencji posłanka Mirosława Nykiel.

- Klub Koalicji Obywatelskiej pospieszył z szybką interwencją i przygotował projekt ustawy rozwiązujący ten problem i złożył go wczoraj do laski marszałkowskiej. Ten projekt naprawia błąd rządu PiS. PiS bezrozumnie i na oślep podwyższył najpierw ceny prądu i paliw, a teraz gazu i dla milionów gospodarstw domowych jest to katastrofa, bo połowę ich pensji czy emerytury pochłoną podwyżki. Wzywamy rząd do szybkiego procedowania naszego projektu, nie dopuścimy do tego, aby za bałagan i bezmyślność rządu płacili Polacy - dodała parlamentarzystka.

- Wielu przedsiębiorców z naszego okręgu wyborczego i nie tylko jest zaskoczonych nagłymi zmianami wynikającymi z Polskiego Ładu, a także wzrostem cen energii i gazu i sygnalizuje nam, że opłacalność ich biznesów staje pod znakiem zapytania. Prosząc nas o wsparcie, sygnalizują, że zwiększone obciążenia muszą znaleźć odzwierciedlenie w cenach ich produktów, co dodatkowo nakręca szalejącą już drożyznę. Jeden z piekarzy prognozuje, że cena 1 kg chleba może wynieść nawet 15 zł. Przy tak wysokich obciążeniach oraz przy niestabilności prawa, trudno o nowe inwestycje w naszym kraju, których poziom jest już zatrważająco niski - zwracała uwagę posłanka.

- Jak co roku, w porozumieniu z lokalnymi samorządowcami złożyłam w Sejmie wiele poprawek do budżetu państwa na rok 2022, które są niezwykle ważne dla naszego regionu, jak modernizacja Beskidzkiego Centrum Onkologii- Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej, przebudowa wiaduktu przy ulicy Kwiatkowskiego który jest w złym stanie technicznym, budowa sieci wodociągowej w gminie Buczkowice czy budowa Sali gimnastycznej przy szkole w Kalnej. Niestety, głosami posłów PiS poprawki te nie zostały uwzględnione w budżecie państwa. Pan Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej, kompletnie zapomniał o swoim regionie. I na koniec: zapewnienie dla posłów PiS z naszego okręgu wyborczego: wyborcy wam tego nie zapomną - podsumowała Nykiel.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.