bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1147

Sklepowym wózkiem rozbił szklane drzwi marketu. Straty: 6 tys. zł

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policyjni wywiadowcy zatrzymali 33-latka, który sklepowym wózkiem rozbił szklane drzwi w sklepie wielobranżowym przy ulicy Cieszyńskiej w bielskiej Wapienicy. Bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, czym spowodował straty wartości blisko 6 tysięcy złotych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
Sklepowym wózkiem rozbił szklane drzwi marketu. Straty: 6 tys. zł · fot. Urząd Marszałkowski


W niedzielę kilka minut po godzinie 22.00 dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony o wandalu, który sklepowym wózkiem forsował szklane wejście. Mężczyznę zauważył rowerzysta, który tamtędy przejeżdżał i zgłosił interwencję na numer alarmowy.

- Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol wywiadowców z wydziału prewencji. Stróże prawa zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zdążył już rozbić szklane wejście i uszkodzić inny element sklepu powodując łączne straty wartości blisko 6 tysięcy złotych. Na miejscu policyjni technicy wykonali oględziny kryminalistyczne, zabezpieczając ślady przestępstwa oraz zabezpieczyli sklepowy monitoring - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

33-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.