bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2275

Niebezpieczne skrzyżowanie Bystrzańskiej i Olszówki?

Skrzyżowanie ulic Olszówki i Bystrzańskiej, na chwilę obecną, nie jest rozwiązaniem sprzyjającym bezpieczeństwu - tak twierdzi radny Jerzy Bauer z klubu Niezależni.BB, który w tej sprawie skierował interpelację do władz miasta.

Reklama

Skrzyżowanie ulic Bystrzańskiej i Olszówki
Skrzyżowanie ulic Bystrzańskiej i Olszówki · fot. Google Street View


- W ostatnim okresie znacząco wzrósł ruch samochodowy na ulicach Bystrzańskiej i Olszówki. Skrzyżowanie tych ulic, na chwilę obecną, nie jest rozwiązaniem sprzyjającym bezpieczeństwu. Według odpowiedzi na moją interpelację, przebudowa i nowa organizacja ruchu nie będzie realizowana w najbliższym czasie. W celu doraźnej poprawy bezpieczeństwa ruchu, proponuję dodatkowe oznakowanie znakami poziomymi np. P-14 „linia warunkowego zatrzymania”, dla jadących od skrzyżowania ulicy Partyzantów i Długiej przed tukiem ulicy Olszówka. w okresie ostatnich kilkunastu dni, w tym rejonie miały miejsce 3 poważne kolizje drogowe - zaproponował w swojej interpelacji radny Jerzy Bauer, który poprosił także o rozważenie wykonania dodatkowego oznakowania mając na uwadze doraźną poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i kierowców - w rejonie skrzyżowania funkcjonuje szkoła podstawowa.

Na interpelację członka Rady Miejskiej odpowiedział Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Ulica Bystrzańska na odcinku zlokalizowanego skrzyżowania znajduje się w strefie ograniczenia prędkości (30 km/h). W obszarze skrzyżowania znajdują się dwa przejścia dla pieszych, które oznakowane są liniami warunkowego zatrzymania P-14. Pieszy bezpiecznie może przejść na drugą stronę ulicy, mając pierwszeństwo nad pojazdami - poinformował samorządowiec.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami „Prawa o ruchu drogowym” kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa”. Strefa ograniczonej prędkości oraz istniejące przejścia dla pieszych pełnią już funkcję ruchu uspokojonego na ciągu głównym - dodał wiceprezydent, który stwierdził, że "w związku z powyższym przedmiotowe skrzyżowanie jest oznakowane prawidłowo, a zastosowanie dodatkowego oznakowania nie jest zasadne".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.