bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3214

Ruszyła kolej linowa Dębowiec. Stok nadal nieczynny

Od dzisiaj dla ruchu turystycznego czynna jest kolejka linowa na stoku Dębowca - informuje Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z obiektu nadal nie mogą korzystać narciarze.

Reklama

dębowiec
Ruszyła kolej linowa Dębowiec. Stok nadal nieczynny - zdj. archiwalne · fot. bielsko.info


Sezon narciarski na Dębowcu nadal się nie rozpoczął mimo, że od kilkunastu dni czynne są stoki m.in. w Szczyrku. - Cały czas monitorujemy prognozę pogody. Niestety, na razie brak odpowiednich warunków atmosferycznych do naśnieżania stoku Dębowca... - podał wczoraj BBOSiR w komunikacie w mediach społecznościowych.

Loading...


Dlaczego rozpoczęcie sezonu narciarskiego w tym miejscu jest zwykle opóźnione? Wyjaśniała to w połowie grudnia, w rozmowie z telewizją bielsko.tv, Agnieszka Jarosz, kierownik stoku. Okazuje się, że wszystkiemu winne jest zjawisko inwersji, które kształtuje specyfikę warunków atmosferycznych Dębowca. Nie pomaga również utrzymująca się tutaj wysoka wilgotność powietrza. Przy braku odpowiednio niskiej temperatury naśnieżanie jest więc niemożliwie.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.