bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2758

[FOTO] Ul. Grzybowa: pożar sadzy rozprzestrzenił się na dach

W poniedziałek, 27 grudnia około godziny 22.10 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków przy ul. Grzybowej. Zastępy zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie, który zaczął rozprzestrzeniać się na dach.

Reklama

Interwencja straży pożarnej przy ul. Grzybowej - 27.12.2021 · fot. OSP Mikuszowice Śląskie


Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz intensywne zadymienie wydobywające się spod dachu budynku. Po wprowadzeniu pierwszej roty na poddasze wraz z linią gaśniczą i kamerą termowizyjną, zlokalizowano silne zadymienie wydobywające się za ścianki kolankowej. W trakcie prac rozbiórkowych ustalono, że nadpaleniu uległa drewniana konstrukcja stropów wraz z wypełnieniem (pianki, trociny, kartony), murłata oraz część deskowania dachu. Działania prowadzone były w kotłowni oraz w pomieszczeniach nad nią.

Po likwidacji pożaru drewnianych elementów budynku, przystąpiono do ugaszenia pożaru sadzy z kosza drabiny mechanicznej. Po działaniach sprawdzono budynek na obecność CO. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.