bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1238

Wspólne działania, aby odstraszyć potencjalnych złodziei choinek

Wspólne patrole w miejskich lasach przeprowadzili 23 grudnia leśnicy z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego i policjanci z Bielska-Białej. To głównie akcja prewencyjna. Chodzi o odstraszenie z lasów potencjalnych złodziei choinek i gałązek jodły, czyli tzw. stroiszu jodłowego.

Reklama

Wspólne działania leśników i policjantów, aby nie kradli choinek
fot. UM Bielsko-Biała


- Patrolujemy las pod kątem pozyskiwania stroiszu jodłowego, którego nie wolno zabierać z lasu, jest też zakaz pozyskiwania w nielegalny sposób choinek. Choinki są drogie w tym roku, więc ktoś może się pokusić o próbę zdobycia drzewka we własnym zakresie - mówi leśniczy Lasu Komunalnego w Bielsku-Białej Paweł Staszewski.

Wspólne patrole leśników i policji przeczesały dziś głównie mniej dostępne tereny lasu miejskiego, gdzie ludzi i turystów jest jak na lekarstwo. A wiadomo, okazja czyni złodzieja. Problem w lasach miejskich dotyczy głównie pozyskiwania stroiszu jodłowego, który można łatwo sprzedać.

- Pod szczególną uwagę wzięliśmy młodniki z nasadzeniami jodłowymi, które są gratką dla nieodpowiedzialnych użytkowników lasu. Choinka żywa jest mile widziana, tradycja w narodzie nie ginie, ale na pewno należy ją kupić, a nie wycinać z lasu - dodaje leśniczy.

Kradzież choinki jest wykroczeniem. - I trzeba się liczyć z konsekwencjami takiego czynu - mówi sierżant Paweł Kołodziejczyk z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, dzielnicowy w Mikoszowicach Śląskich.- Dziś nasza akcja ma charakter prewencyjny. Jeśli ktoś zobaczy policjantów i leśników w lesie, raczej głupie pomysły nie będą mu przychodziły do głowy - dodaje.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.