bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2021
  • wyświetleń: 950

Medale ruchu olimpijskiego dla prezydenta miasta i biskupa

Za zasługi dla bielskiego sportu okolicznościowym złotym medalem z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego uhonorowane zostały osoby, które przyczyniają się do promocji i organizowania życia sportowego w regionie. Wyróżnienia trafiły m.in. do prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego oraz Piotra Gregera, biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej.

Medale ruchu olimpijskiego dla prezydenta miasta i biskupa
Medale ruchu olimpijskiego dla prezydenta miasta i biskupa · fot. Robert Karp / diecezja.bielsko.pl


Podczas opłatkowego spotkania Beskidzkiej Rady Olimpijskiej złotym medalem z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego wyróżnieni zostali prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i była olimpijka, gimnastyczka Natalia Kot-Wala, brązowa medalistka w Melbourne i uczestniczka igrzysk w Rzymie. W imieniu prezydenta miasta medal odebrał zastępca prezydenta Piotr Kucia. Medal otrzymał także ks. bp P. Greger.

W spotkaniu uczestniczyli byli i obecni olimpijczycy, m.in. Marian Kasprzyk, Przemysław Niemiec, Justyna Iskrzycka; a także sportowcy związani z Bielskiem-Białą i regionem, działacze sportowi, przedstawiciele władz samorządowych. Polski Komitet Olimpijski reprezentował Marian Sypniewski.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.