Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1384

Co dalej z parkingiem na Lwowskiej? Miasto nie ma środków na budowę

Na ten moment miasto nie posiada środków finansowych na realizację parkingu na ul. Lwowskiej - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej w odpowiedzi na interpelację grupy radnych klubu Wspólnie dla Bielska-Białej. Samorządowiec podkreślił jednak, że "czynimy wszelkie starania, aby takie środki pozyskać, ponieważ budowa parkingu wielopoziomowego w tej części miasta jest zasadna".

parking
Co dalej z parkingiem na Lwowskiej? Miasto nie ma środków na budowę · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 10 grudnia, do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja grupy radnych w sprawie budowy parkingu przy ulicy Lwowskiej. - Wieloletnia prognoza finansowa dla Bielska-Białej przywiduje zadanie pod nazwą: "Budowa parkingu wielopoziomowego przy ulicy Lwowskiej". Celem tej inwestycji będzie przekształcenie sieci powiązań wewnętrznych między dzielnicami miasta i jego centrum oraz zewnętrznych powiązań krajowych i zagranicznych. Parking w centrum miasta wydaje się zadaniem celowym i oczywistym, tym bardziej że ostatnio, w niedalekiej odległości, powstał wielopiętrowy obiekt Szpitala Onkologicznego - zwracali uwagę członkowie radni Roman Matyja, Szczepan Wojtasik, Karol Markowski oraz Maksymilian Pryga.

- W budżecie na przyszły rok, na realizację tej inwestycji, przeznaczamy nieco ponad czterysta tys. zł. Jak się domyślamy, pieniądze te będą przeznaczone tylko na prace przygotowawcze dla tego zadania - dodawali samorządowcy, którzy zwrócili się do prezydenta Bielska-Białej o informacje, kiedy budowa parkingu przy ulicy Lwowskiej ma szansę ruszyć i czy miasto czeka na środki zewnętrzne potrzebne na realizację tego celu.

Na interpelację członków bielskiej Rady Miejskiej odpowiedział Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - W Wieloletniej Prognozie Finansowej na budowę parkingu przy ulicy Lwowskiej w Bielsku-Białej w 2022 roku zabezpieczono środki finansowe na przygotowanie dokumentacji projektowej. Niestety na ten moment miasto nie posiada środków finansowych na realizację parkingu. Nie mniej jednak czynimy wszelkie starania, aby takie środki pozyskać, ponieważ budowa parkingu wielopoziomowego w tej części miasta jest zasadna. Obiekt kubaturowy rozładowałby trudną sytuacje parkingową Beskidzkiego Centrum Onkologii położonego przy ul. Wyzwolenia. Zwiększenie oferty parkingowej nie bez znaczenia byłaby dla mieszkańców pobliskich osiedli, turystów czy też pobliskich punktów usługowych w tym rejonie - podkreśla wiceprezydent.

- Należy pamiętać o trudnej sytuacji gospodarczej kraju, która wymusza na Mieście Bielsko-Biała ograniczenia w wydatkach majątkowych i bieżących. Każda nowa inwestycja musi zostać zaplanowana z uwzględnieniem możliwości jej finansowania. Po zakończeniu dużych inwestycji drogowych mogą zostać wygospodarowane niezbędne środki finansowe na realizacje przedmiotowej inwestycji - podsumował Kamiński.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.