bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2487

[FOTO] Bielszczanka "Ekologiczną osobowością roku"

Poznaliśmy już laureatów i wyróżnionych w tegorocznej edycji Zielonych Czeków, nagrody przyznawanej corocznie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z okazji Dnia Ziemi. "Ekologiczną Osobowością Roku 2021" została Gabriela Guściora-Konieczna - członek sieci nauczycieli przyrodników RODN "WOM', działającej we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko.

Reklama

Wręczenie nagrody dla Gabrieli Guściory-Koniecznej - 15.12.2021 · fot. WFOŚiGW w Katowicach


„Ekologiczną osobowością roku” została Gabriela Guściora-Konieczna została "Ekologiczną Osobowością Roku 2021" za podejmowanie licznych inicjatyw proekologicznych oraz prezentowanie postawy cechującej się wyjątkową odpowiedzialnością za stan środowiska naturalnego

Laureatka jest nauczycielką - pasjonatem, inicjatorem i koordynatorem szeregu przedsięwzięć, które mają na celu pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania przyrody, upowszechnienia wiedzy w zakresie skutków niszczącej działalności gospodarczej i społecznej człowieka oraz rozwijania świadomości ekologicznej wśród uczniów i pozostałych mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego, w tym: prowadzenie akcji sprzątania lasów, dbania o ptaki i nietoperze; inicjowanie działań proekologicznych, w tym organizacja wystaw edukacyjnych, założenie przyszkolnego ogrodu i szkółki leśnej; organizacja i prowadzenie konkursów ekologicznych; integrowanie różnych form działania oraz współpraca z podmiotami zewnętrznymi na rzecz dialogu międzypokoleniowego i rozwijania świadomości ekologicznej.

Ponadto w kategorii "Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej" wyróżnienie otrzymała Fundacja Ekologiczna ARKA, a w kat. "Gmina przyjazna dla czystego powietrza" - gmina Wilkowice. Statuetki i czeki opiewające na kwotę 10 tys. zł wręczone zostały podczas uroczystości zorganizowanej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

mp / bielsko.info

źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.