REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 15 grudnia 2021
  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 17400

[FOTO] Bielsko-Biała świetlną stolicą województwa śląskiego

Do dzisiaj do godziny 12.00 można było głosować w internetowym plebiscycie "Świeć się z Energą". Głos na nasze miasto oddało 32.638 internautów, dzięki czemu Bielsko-Biała została "Świetlną stolicą województwa śląskiego". Teraz przed Bielsko-Białą walka o prestiżowy tytuł świetlnej stolicy Polski, który należał do naszego miasta już trzykrotnie.

Dekoracje świąteczne na ulicach Bielska-Białej - 14.12.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Bielsko-Biała jest niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu na świetlną stolicę województwa śląskiego. Zagłosowała na nas ponad połowa internautów biorących udział w plebiscycie w województwie śląskim, a druga Czeladź miała o ponad 11.000 głosów mniej. W sumie w plebiscycie udział brało dwadzieścia miast województwa śląskiego. Był to pierwszy etap konkursu, teraz przed naszym miastem walka o tytuł świetlnej stolicy Polski. Miasta, które zwyciężyły w regionach, awansowały bowiem do ogólnopolskiego finału.

Po zwycięstwie w pierwszym etapie do Bielska-Białej trafią nagrody o łącznej wartości 10.000 złotych. To sprzęt AGD, który zostanie przekazany potrzebującym, lampa wirusobójcza UV-C od spółki Energa Oświetlenie oraz awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu miast.

Kolejne głosowanie, tym razem w plebiscycie na świetlna stolicę Polski odbędzie się od 14 do 25 stycznia 2022 roku do godziny 12.00. Wyniki zostaną ogłoszone w momencie jego zakończenia.

Etap ogólnopolski to kolejne nagrody. Do zwycięskiego miasta wraz z tytułem świetlnej stolicy Polski trafi sprzęt AGD dla potrzebujących już o wartości 40.000 złotych, lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz dla wybranego domu dziecka nowoczesna instalacja fotowoltaiczna za 25.000 złotych.

Dekoracje świetlne, które pojawiały się w Bielsku-Białej przed Świętami Bożego Narodzenia zdobią Rynek, plac Bolesława Chrobrego, ulice Przechód Schodowy, 11 Listopada, Ratuszową, plac Wolności, plac Ratuszowy i krzywy mostek na rzece Białej. Wśród nich jest piękna, nowa, miejska choinka, figura Reksia oraz figury Bolka i Lolka, postaci wykreowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Mikołaj siedzący w saniach ciągniętych przez renifery czy dżentelmen i dama symbolizujący dwa połączone 71 lat temu miasta - Bielsko i Białą oraz wiele innych elementów, przewieszek, wieńców, ozdób latarni, które tworzą estetyczną, zgraną całość cieszącą oko bielszczan i turystów jeszcze do 2 lutego.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.