bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2021
  • 17 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4268

Częste awarie instalacji gazowej przy ul. Cieszyńskiej. Wyjaśnienia władz

Do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja radnego Konrada Łosia z bielskiego klubu PiS w związku częstymi awariami instalacji gazowej, do jakich dochodzi w bezpośredniej bliskości pasa drogowego zmodernizowanej ulicy Cieszyńskiej na wysokości budynku 250. Jak wyjaśnił zastępca prezydenta miasta, awarie sieci gazowej we wspomnianym miejscu nie są wynikiem inwestycji drogowej.

Reklama

Częste awarie instalacji gazowej. Mieszkańcy czują się zagrożeni
Częste awarie instalacji gazowej przy ul. Cieszyńskiej. Wyjaśnienia władz - zdj. ilustracyjne · fot. PZGaz


- (...) Zwrócili się do mnie mieszkańcy bloku przy ul. Cieszyńskiej 250, którzy uskarżają się na częste awarie instalacji gazowej w bezpośredniej bliskości ich budynku w obrębie zlikwidowanego wyjazdu wiodącego od ich bloku wprost na ulicę Cieszyńską. Z relacji mieszkańców wynika, iż wiążą oni wyżej wymienione zdarzenia z modernizacją ulicy Cieszyńskiej, gdyż w przeszłości do tego typu zdarzeń nie dochodziło, zaś miejsce awarii było wielokrotnie rozkopywane podczas rozbudowy ulicy Cieszyńskiej - informuje w swojej interpelacji radny Konrad Łoś.

- Mieszkańcy poinformowali mnie, iż na przestrzeni jednego miesiąca aktualnie ma miejsce już kolejna awaria gazu. W chwili obecnej prowadzone są prace ziemne, gdyż w tym samym miejscu ponownie ulatniał się gaz. Mieszkańcy podczas prac w terenie wypytywali pracowników pogotowia gazowego co się dzieje, lecz oni nie mieli nawet informacji o wcześniejszych awariach. Mieszkańcy czują się zagrożeni, gdyż zbyt często ten sam problem powraca. Ich zdaniem coś jest nie tak - dodał członek Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

W związku z zaistniałą sytuacją radny Łoś poprosił prezydenta Bielska-Białej o "dogłębne zbadanie sprawy przy współudziale zarówno służb miejskich, jak i pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa" oraz ustalenie, co jest przyczyną awarii, a także czy opisane wyżej zdarzenia mogą mieć związek z modernizacją ulicy Cieszyńskiej i być może wadliwie wykonanymi pracami ziemnymi. - Proszę o podjęcie wszelkich czynności mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom - podsumował samorządowiec.

Na interpelację radnego Łosia odpowiedział Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Awarie sieci gazowej na terenie osiedla Wojska Polskiego nie są wynikiem inwestycji drogowej jaką była rozbudowa ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. W związku z powyższym, niniejszym pismem przekazujemy przedmiotową interpelację z uwagami mieszkańców do niezależnego gestora sieci gazowej tj. Polskiej Spółki Gazownictwa w celu podjęcia działań kontrolnych i wyjaśnienia awaryjności sieci gazowej w tym rejonie - poinformował samorządowiec.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.