Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1126

Świąteczny prezent dla dziecka - 5 najlepszych pomysłów

Materiał partnera:

Nie chcesz wręczać dziecku kolejnej gry komputerowej? Szukasz bardziej oryginalnego pomysłu na prezent, który jednak będzie mógł konkurować z komputerem, tabletem i innego rodzaju elektroniką? Obawiasz się, że nowa zabawka szybko wyląduje w szafie lub na strychu? W tym artykule dowiesz się czego szukać w sklepach. Przygotowaliśmy listę trafionych pomysłów na prezent dla smyków w różnym wieku. Sprawdź co wywoła uśmiech na twarzy dziecka i co zainteresuje je na długo.

Źródło: pixabay.com


JeździkiJeździk to zabawka, która łączy rozrywkę, ruch i rozwój, czyli to, czego potrzebują wszystkie dzieci. W sklepach dostępne są dziesiątki modeli jeździków przeznaczonych dla smyków w różnym wieku. Dla najmłodszych brzdąców odpowiednie będą pojazdy dwufunkcyjne, a więc jeździki-pchacze. Takie modele zawierają specjalną rączkę, która może być wykorzystywana przez dziecko do podpierania się o pojazd w trakcie nauki chodzenia. Dzięki temu maluch czuje się pewniej i bezpieczniej. Uchwyt może posłużyć również rodzicom, którzy będą pchać pojazd na spacerze, jeżeli dziecko nie jest jeszcze w stanie samodzielnie odpychać się nóżkami od podłoża. Ważne, by modele dla najmłodszych miały szeroko rozstawione koła, co gwarantuje większą stabilność. Przyciski interaktywne także będą mile widziane. Pod tym linkiem: https://www.runo.sklep.pl/pl/menu/jezdziki-638.html dostępne są również jeździki dla starszych pociech. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki motoryzacyjne, czyli zabawkowe pojazdy na licencji znanych marek: Mercedesa, Land Rovera czy Volkswagena.

Rowerki biegoweRower biegowy to idealny prezent, który można podarować już dwuletniemu dziecku. Na takim rowerku dziecko jeździ, odpychając się nóżkami od ziemi, więc uczy się utrzymywać równowagę i odpowiedni tor jazdy, a ponadto wzmacnia mięśnie i aktywizuje mózg. Taki pojazd może posłużyć dziecku wiele lat, nawet do momentu ukończenia 7. roku życia. Dzięki rowerkowi biegowemu smyk przygotowuje się do jazdy na dwukołowym rowerze z pedałami, dzięki czemu może od razu przesiąść się na pojazd bez kółek bocznych. Jeżeli chcesz zakupić dziecku rowerek biegowy, zajrzyj na tę stronę: https://www.runo.sklep.pl/pl/menu/rowerki-dla-dzieci-632.html. Znajdują się na niej dziesiątki modeli rowerków dla najmłodszych i nieco starszych pociech. Przy zakupie trzeba wziąć pod uwagę wysokość siedziska i długość nóżki dziecka, a także typ kół i materiał, z którego został wykonany pojazd. Najlepiej więc zapoznać się ze specjalnym poradnikiem dotyczącym kupna rowerka biegowego, umieszczonym na stronie: https://runo.sklep.pl/ w sekcji „blog”.

Zabawki sensoryczneZabawki dla maluszków powinny wspierać ich prawidłowy rozwój. Zabawki sensoryczne perfekcyjnie realizują to zadanie. Stymulują zmysły poprzez dostarczanie różnych bodźców dotykowych, słuchowych i wzrokowych. Dostępne są np. maty i książeczki sensoryczne, które mają różne kształty i faktury, wydają ciekawe dźwięki i mają wiele barw. Takie zabawki nie tylko dostarczają dzieciom nowych wrażeń, ale również poprawiają krążenie i zachęcają maluszki do nauki chwytania różnych przedmiotów.

Wózek dla lalekDziewczynki lubią naśladować swoje mamy, dlatego zakup wózka dla lalek z pewnością będzie trafionym pomysłem. Wszystkie lalki i misie będą mogły wyruszać na spacery wraz z dzieckiem. Dostępne są modele w rożnych kolorach, spacerówki lub wózki z gondolą. Idealnie odwzorowano w nich wszystkie elementy znajdujące się w prawdziwych wózkach dziecięcych.

Stół do gryPiłkarzyki to prawdziwa klasyka wśród zabawek. Marzyły o nich pokolenia chłopców. Dziś jest tak samo. Smyki wciąż lubią rozgrywać mecze ze swoim rodzeństwem lub z przyjaciółmi. Stół do gry w piłkarzyki będzie więc doskonałym prezentem. Ostatnio powstały także inne wersje stołów do gier. Popularność zyskał zwłaszcza air hockey. Zabawka zawiera silniczek, który wydmuchuje powietrze, by krążek nieco unosił się nad powierzchnią stołu. Dzięki temu zyskujemy wrażenie, że krążek ślizga się po lodzie. Emocjonująca rozgrywka rodzinna gwarantowana!

Jeździki, wózki dla lalek, zabawki sensoryczne, rowerki biegowe i stoły do gier doskonale sprawdzą się jako świąteczne prezenty. Takie zabawki gwarantują wspaniałą rozrywkę, a ponadto dostarczają impulsu do rozwoju i mogą posłużyć dziecku przez wiele lat.