Wiadomości

  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2060

Radni dopytują o budowę parkingu przy ulicy Lwowskiej

Do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja grupy radnych w sprawie budowy parkingu przy ulicy Lwowskiej. Członkowie bielskiej Rady Miejskiej dopytują m.in. o to, kiedy inwestycja ma szansę ruszyć.

parking, wizualizacje
Wizualizacja parkingów · fot. MZD Bielsko-Biała


Interpelację w sprawie budowy parkingu przy ulicy Lwowskiej skierowali radni klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" - Roman Matyja, Szczepan Wojtasik, Karol Markowski oraz Maksymilian Pryga. - Wieloletnia prognoza finansowa dla Bielska-Białej przywiduje zadanie pod nazwą: "Budowa parkingu wielopoziomowego przy ulicy Lwowskiej". Celem tej inwestycji będzie przekształcenie sieci powiązań wewnętrznych między dzielnicami miasta i jego centrum oraz zewnętrznych powiązań krajowych i zagranicznych. Parking w centrum miasta wydaje się zadaniem celowym i oczywistym, tym bardziej że ostatnio, w niedalekiej odległości, powstał wielopiętrowy obiekt Szpitala Onkologicznego - zwracają uwagę członkowie bielskiej Rady Miejskiej.

- W budżecie na przyszły rok, na realizację tej inwestycji, przeznaczamy nieco ponad czterysta tys. zł. Jak się domyślamy, pieniądze te będą przeznaczone tylko na prace przygotowawcze dla tego zadania - dodają samorządowcy, którzy zwrócili się do prezydenta Bielska-Białej o informacje, kiedy budowa parkingu przy ulicy Lwowskiej ma szansę ruszyć i czy miasto czeka na środki zewnętrzne potrzebne na realizację tego celu.

Do sprawy wrócimy.

O planowanej budowie parkingu portal bielsko.info pisał m.in. w tym artykule z 2 kwietna.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.