Wiadomości

  • 8 grudnia 2021
  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3119

[FOTO] Pedałując młodzi ekolodzy rozświetlili choinki

Choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach stanęły 9 grudnia obok figurki Reksia na ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej. To efekt akcji "Choinki Nadziei" organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Akcja "Choinki Nadziei" - 09.12.2021 · fot. Anna Sobańska


Najpierw na placyku przy moście pojawiły się naturalne choinki, do których podłączone zostały rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół podstawowych ozdobili świąteczne drzewka, a następnie rozświetlili je, pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzyli w ten sposób prąd, który zasilił energooszczędne oświetlenie choinkowe.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki - społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta. Zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia - mówi pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Partnerem wydarzenia są Dwujęzyczne Szkoły im. Władysława Kopalińskiego. Uczniowie tej placówki przygotowują ekologiczne ozdoby oraz własnoręcznie kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Opieki przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej.

Fundacja Ekologiczna Arka razem ze szkołami podstawowymi i organizacjami organizuje akcję Choinki Nadziei od 2005 roku.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.