Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3158

Wyjątkowy gość odwiedził małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego

Tyle radości w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej już dawno nie było. Święty Mikołaj odwiedził małych pacjentów, spuszczając się po linie z dachu, a do sali chorych wszedł przez okno! Dobroczyńców było wczoraj więcej.

Wyjątkowy gość odwiedził małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego
Wyjątkowy gość odwiedził małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


To niespodzianka przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Bestwiny. Druhowie postanowili pomóc swiętemu i zorganizowali zbiórkę pluszaków. Do remizy trafiały kolorowe misie małe i duże, klocki, puzzle i książeczki. W pomocników św. Mikołaja zamienili się mieszkańcy gminy Bestwina, instytucje i zaptzyjaźnione jednostki OSP. Pod koniec listopada bestwińska remiza pękała w szwach. Finał nastąpił 6 grudnia, a zebrane prezenty trafiły m.in. na oddziały bielskiego szpitala pediatrycznego.

Loading...


Święty miał dużo więcej pomocników. Chorym dzieciom niespodzianki sprawili również: bielskie starostwo, Fundacja Dr Clown, Zespół Szkół w Bielsku-Białej im. gen. Stanisława Sosabowskiego ZDZ w Katowicach, a także Fundacja Funkomitywa.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.