Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2021
  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3417

Król zawładnie sceną Bielskiego Centrum Kultury

Za nami:

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Król zawładnie sceną BCK! Wygraj bilet na koncert
Król zawładnie sceną Bielskiego Centrum Kultury · fot. BCK


Bielskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Króla z materiałem z płyty "Dziękuję". Zespół wystąpi w składzie:
  • Błażej Król - głos, gitara
  • Iwona Król - głos, instrumenty klawiszowe
  • Thomas Fietz - perkusja
  • Jan Migdal - gitara basowa
  • Monia Muc - saksofon


"Dziękuję" czyli szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR .

W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016), „Przewijanie na podglądzie”(2018) a także ostatniego albumu ,,Nieumiarkowania” (2019).Za płytę "Przewijanie na Podglądzie" Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki” a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania” Król otrzymał Paszport POLITYKI. Jesienią 2019 roku singiel ,, Te smaki i zapachy” utrzymywał się przez 6 tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebójów Trójki.

Król zawładnie sceną BCK! Wygraj bilet na koncert
Król zawładnie sceną BCK! Wygraj bilet na koncert · fot. BCK


KRÓL Bielskie Centrum Kultury, 10 grudnia 2021, g. 19.00. Bilety w cenie 60 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.

Konkurs

mp / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.