Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 8294

[FOTO] Listopad na budowie tzw. "obejścia Węgierskiej Górki"

Listopad to kolejny miesiąc prac na budowie brakującego odcinka drogi ekspresowej S-1 do granicy ze Słowacja, czyli tzw. "obejścia Węgierskiej Górki". W rozwinięciu artykułu publikujemy zdjęcia z obecnie prowadzonych prac.

Budowa tzw. "obejścia Węgierskiej Górki" - 21.11.2021 · fot. GDDKiA


Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku obwodnicy Węgierskiej Górki jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), które zapewni bezpośrednie, szybkie połączenie na trasie Bielsko-Biała - granica polsko-słowacka (Zwardoń) - Svrcinovec (powiat Czadca, Słowacja).

Droga S1 na odcinku Przybędza - Milówka, o łącznej długości 8,5 km, będzie posiadała dwa typy przekroju:
  • jednojezdniowy o długości 3,7 km na odcinku przed i za tunelami, wyposażony w jedną jezdnię składająca się z dwóch pasów w każdym kierunku,
  • dwujezdniowy o długości 4,8 km na odcinku tunelowym oraz między tunelami, wyposażony w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.


W ramach kontraktu zostaną wykonane m.in. tunel drogowy w masywie Barania o dług. ok. 830 m, tunel drogowy w masywie Białożyński Groń o dług. ok. 1000 m, estakada nad ul. Zielona Góra i ul. Zielona o dług. ok. 940 m, mosty drogowe i pozostałe estakady wciągu drogi S1 w ilości 7 szt. oraz rozbudowa węzła Przybędza i węzła Milówka.

Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2023 roku.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj