Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 917

Czy skup złomu węglika jest opłacalny?

Materiał partnera:

Sprzedaż złomu ma wiele zalet. Po pierwsze, możesz zwiększyć swój budżet, ale nie ma wszystkich zalet recyklingu bezużytecznych przedmiotów. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać odwiedzając skup złomu.

Silesia


Co to są węgliki spiekane i gdzie można je znaleźć?Węgliki spiekane to materiały narzędziowe wytwarzane przez prasowanie i podgrzewanie węglików metali (tytanu, wolframu, tantalu, niobu). Powstałe w ten sposób produkty charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. W zależności od wymagań rozróżnia się następujące gatunki tych surowców:
  • S, U, H - wykorzystywane do obróbki skrawaniem,
  • G - sprawdzające się do obróbki plastycznej,
  • B - są idealne do wytwarzania narzędzi stosowanych w górnictwie.


Na rynku wtórnym węgliki spiekane znajdują się m.in. w wiertłach, nożach wymiennych, frezach, wkładkach matrycowych, walcach drucianych, płytkach wieloostrzowych, grotach w głowicach wiertarskich i wkładkach do ciągadeł.

3 powody, dla których powinieneś sprzedać swoje odpady firmie odbierającej odpady?
Zamiast wyrzucać zużyte frezy, wiertła czy płytki wieloostrzowe, lepiej oddać je do kolekcjonera węglików spiekanych. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem:

Ochrona środowiska naturalnegoOrganizacje ekologiczne ostrzegają przed drastycznym zmniejszeniem się zasobów naturalnych. Według raportu WWF w ciągu ostatnich 50 lat nasz ślad ekologiczny zwiększył się o 190% [1]. Co to oznacza? Oznacza to, że zasoby dostępne na Ziemi mogą nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb przemysłu. Warto wiedzieć, że materiały pochodzące z recyklingu są bardzo cenne i mogą być wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki.

Wspieranie gospodarki
Ponieważ zasoby naturalne naszej planety stają się coraz bardziej ograniczone, koszty ich wydobycia mogą drastycznie wzrosnąć. To z kolei znajdzie odzwierciedlenie w cenach narzędzi produkcyjnych, komponentów i maszyn. Aby tego uniknąć, warto inwestować w surowce z rynku wtórnego.

Dodatkowy dochód
Ceny produktów zależą m.in. od aktualnej sytuacji na świecie i kursów giełdowych. Rodzaj i skład dostarczanych materiałów są brane pod uwagę przy sporządzaniu kosztorysów. Należy rozważyć współpracę z istniejącymi centrami recyklingu, które przetwarzają materiały z rynku wtórnego, takimi jak zlomskup.eu. Ponadto, złom węglika spiekanego, który jest na rynku od dłuższego czasu, posiada bogate zaplecze logistyczne. Jest to ważne, ponieważ oznacza to, że w razie potrzeby można zlecić odbiór towaru z dowolnego miejsca.

Recycling surowców to dobry wybór!
Dobrym wyborem jest złomowanie odpadów. To nie tylko chroni środowisko, ale także wspiera przemysł. Ponadto, sprzedając materiały na rynku wtórnym, możesz pozyskać dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Źródło:
1. Living Planet Report, WWF, 2018