bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 588

Jak urządzić kuchnię z jadalnią?

Materiał partnera:

Wspólne celebrowanie posiłków to dla wielu z nas ważny aspekt dnia codziennego. Coraz częściej decydujemy się na niezamykanie kuchni w osobnym, często niewielkim pomieszczeniu. Otwarta przestrzeń, w której znajduje się serce naszego domu, idealnie nadaje się do tego, aby połączyć ją z jadalnią. Dzięki temu zyskujemy miejsce, które sprzyja przebywaniu razem, długim rozmowom i wspólnemu biesiadowaniu. Dowiedz się, jak urządzić kuchnię z jadalnią, aby całość była funkcjonalna i wizualnie cieszyła oko.

Silesia


Zalety połączenia kuchni z jadalniąTo połączenie doceni ten, kto w kuchni spędza dużo czasu. Kiedy organizujesz przyjęcie lub zapraszasz rodzinę i przyjaciół na obiad, wizja samotnego stania nad kuchenką, podczas gdy całe życie towarzyskie toczy się za ścianą, nie napawa optymizmem.
Bliskie sąsiedztwo jadalni sprawia, że możesz być w stałym kontakcie ze współbiesiadnikami i brać czynny udział w rozmowach, jednocześnie doglądając swoich dań.
Gorące potrawy od razu trafiają na pobliski stół, więc masz gwarancję, że będą one po prostu ciepłe. Gdy okaże się, że zabrakło widelca lub talerzyka - bez problemu możesz je podać bez wychodzenia do innego pomieszczenia. Połączenie kuchni z jadalnią to niekwestionowana funkcjonalność. Jak dobrze zagospodarować szuflady w kuchni, które będą sprzyjały w sprawnym przygotowywaniu posiłków - dowiesz się z portalu AboutDecor .

Jak zaaranżować kuchnię z jadalnią, aby było wygodnie?Ważnym elementem jadalni jest stół. Jeśli rozmiary Twojej kuchni pozwalają na jego umieszczenie - będzie to bardzo wygodne rozwiązanie. Zwróć uwagę, aby znajdował się możliwie jak najdalej od strefy gotowania, aby wspólnych rozmów nie przerywał głośny wentylator w okapie nad kuchenką. Zwróć uwagę na to, gdzie zamontujesz płytę grzewczą. Jeśli osoba przygotowująca posiłek będzie mogła stać przodem do stołu jadalnianego - wówczas nie będzie potrzeby przerywania rozmów, aby dopilnować potrawy.

Kiedy dysponujesz nieco mniejszą przestrzenią, jako stół może służyć przedłużony blat w kuchni lub nieco większa wyspa kuchenna.

W łatwy sposób zaakcentujesz oddzielność tych stref oświetleniem. Zdecyduj się na większą lampę nad stołem, która podkreśli charakter miejsca do biesiadowania. Możesz także wyróżnić jadalnię inną podłogą lub tylko zmienić odcień posadzki albo zdecydować się na dywan pod stołem. Takimi zabiegami sprawisz, że wnętrze nie będzie się zlewało w całość.

Jak dobrać kolory i dodatki?Aby całość była harmonijna, możesz zdecydować się na jedną bazę kolorystyczną, w której urządzisz kuchnię oraz jadalnię. Taki zabieg nada spójności pomieszczeniu. Dobieranie dodatków będzie wówczas łatwiejszym zadaniem. Posiadając neutralną podstawę, łatwiej będzie Ci dopasować obrus czy bieżnik do stołu czy zawiesić na ścianie w jadalni ciekawe grafiki lub malowidła. Kiedy masz do dyspozycji mniejszą przestrzeń, postaw na jasne meble i dodatki, a całość będzie prezentowała się bardziej przestronnie oraz rozświetli pomieszczenie.

W jakim stylu urządzić kuchnię wraz z jadalnią?Przede wszystkim zwróć uwagę na pozostałą część Twojego mieszkania, a rozwiązanie samo pojawi się w Twojej głowie. Kiedy kuchnia łączy się z jadalnią, zapewne obok znajduje się salon. Zadbaj o to, aby cała przestrzeń była spójna. Bezpiecznym rozwiązaniem jest modny ostatnio styl skandynawski, który prezentuje w sobie połączenie białych mebli z dodatkami z drewna.

Jeśli lubisz mocniejsze barwy i bardziej charakterne dodatki, postaw na styl industrialny, w którym możesz bawić się loftowym oświetleniem i materiałami takimi jak stal, cegła czy kamień.
Całość zależy od Twojej wyobraźni. Sposób, w jaki zaaranżujesz kuchnię wraz z jadalnią, będzie tylko wspaniałym dodatkiem do wspólnej przestrzeni, w której spędzisz wspaniały i niezapomniany czas z rodziną i przyjaciółmi. W końcu nic nie zbliża bardziej niż wspólne biesiadowanie.