bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 1416

Mały salon? Powiększ go optycznie dzięki fototapetom 3D

Materiał partnera:

Czy jest sposób na to, by poradzić sobie z niewielkim metrażem? Na jakie aranżacyjne i dekoracyjne rozwiązania warto się zdecydować, by stworzyć nie tylko efektowną, ale i praktyczną stylizację? W tym artykule zdradzamy najlepsze pomysły!

Linkhouse


Propozycją, która znajdzie się w centrum naszego zainteresowania, będą dekoracje ścienne 3d, a mówiąc dokładniej fototapety z efektem głębi. Jest to bardzo sprytny trik, któremu warto się dokładniej przyjrzeć. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko prosty montaż i szeroki wybór wzorów, ale przede wszystkim to, że odpowiednio dobrane przedstawienia naprawdę optycznie powiększą niewielkie pomieszczenie.

Na zagadnienie spojrzymy jednak szerzej. Najlepsze rezultaty zyska się bowiem wtedy, gdy połączy się praktyczny wystrój wnętrza z wykorzystaniem fototapety 3d.

Aranżacja małego salonu to nie lada wyzwanie!Co jest najważniejsze, gdy stoimy przed wyzwaniem jakim jest aranżacja małego salonu? Z pewnością bardzo ważne jest to, by odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Chodzi o to, żeby sprytnie wykorzystać każdy metr kwadratowy i zrezygnować ze wszystkiego, co nie jest niezbędne. Taki praktyczny minimalizm będzie strzałem w dziesiątkę, gdy dysponuje się kameralnym metrażem.

Aranżacja małego pokoju nie oznacza jednak, że wystrój będzie nudny i całkowicie pozbawiony wyrazistych akcentów. Zasada, której warto się tutaj trzymać, brzmi „jakość, a nie ilość” - lepiej wybrać mniej sprzętów, ale ładnych i z charakterem. To samo dotyczy ozdób. Zamiast bibelotów, które zajmują drogocenną przestrzeń, o wiele lepiej postawić na ścienne dekoracje, które nie tylko ozdobią, ale i powiększą optycznie metraż. Gdzie najlepiej ich szukać? Na stronie internetowego sklepu Myloview: https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/.

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka. W małym salonie lepsza okaże się jasna paleta barw przełamana pastelowymi dodatkami lub tylko jednym wyrazistym elementem.

Fototapety 3D z efektem głębi to strzał w dziesiątkęWarto odpowiedzieć na pytanie, jak działają fototapety z efektem 3D. Brzmi to przecież nieprawdopodobnie, żeby ścienna, dwuwymiarowa dekoracja mogła wizualnie powiększyć niewielki salon. Nie jest to żadna magia, a zwykłe złudzenie optyczne. Przestrzenny wzór zaprezentowany jest w taki sposób, by imitował głębię, choć w rzeczywistości to płaski wydruk.
W ten sposób daje się zamienić ścianę w rozległy i niczym nieograniczony widok, co diametralnie zmienia odbieranie realnej przestrzeni. Z takiego rozwiązania warto skorzystać zarówno w przypadku poziomej, jak i pionowej ściany. Najlepiej wybrać tę, która jest w mniejszym stopniu zasłonięta przez meble i sprzęty. W ten sposób efekt 3d będzie lepiej oddziaływał na nasz zmysł wzroku.

Oto, co mogą przedstawiać dekoracje na ścianę 3dWiemy już, co zrobić, żeby optycznie powiększyć niewielki salon - potrzebne nam są do tego fototapety 3d. Teraz sprawdzimy, na jakie wzory się zdecydować, by metamorfoza przyniosła jak najlepsze rezultaty. Najważniejszą wskazówką jest to, by motyw przedstawieniowy dopasować do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze.
W poszukiwaniu najciekawszych inspiracji polecamy zajrzeć tutaj: https://myloview.pl/fototapety/.
  • pejzaże

Rozciągające się aż po horyzont krajobrazy to znakomity sposób na to, żeby powiększyć optycznie mały salon. Do wyboru jest wiele pejzaży i to z najróżniejszych zakątków świata, dlatego można wybrać dokładnie ten, który najlepiej koi nasze zmysły lub przywołuje miłe wspomnienia. Morskie wybrzeże, tropikalna dżungla, góry, tajemniczy las widziany z lotu ptaka, a może polna łąka z kwiatami lub modną obecnie trawą pampasową? Każda opcja będzie się pięknie prezentować, dając nam jednocześnie możliwość obcowania z naturą.
  • panoramy miast

Sięgające chmur szklane wieżowce ze słynnych metropolii, a może urokliwe domki kryte czerwoną dachówką z włoskich miasteczek? Rozległa panorama miasta wprowadzi do salonu iluzję głębi bez względu na to, który wariant wybierzemy. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, że lepsze efekty może przynieść zdjęcie ukazujące poranek, bo wschodzące słońce dodatkowo rozjaśni wystrój.
  • architektura

Choć panorama miasta to także motyw architektoniczny, w tym miejscu mamy na myśli nieco inne ujęcie tego tematu. Doskonałym przykładem są tunele i mosty, bo obie te konstrukcje odznaczają się bardzo przestrzennym charakterem, łącząc dwa oddalone od siebie punkty. Fototapeta z Mostem Brooklińskim lub Tower Bridge to świetny pomysł do nowoczesnej aranżacji.
  • desenie 3D

Ostatnią propozycją są różnego rodzaju desenie o przestrzennej formie. Rozwiązaniem, które szczególnie zasługuje na uwagę, są mozaiki w 3d, które nie tworzą zwartej płaszczyzny, lecz przedstawiają wzór z elementami cofniętymi lub wysuniętymi w naszą stronę. Dużą popularnością cieszy się znów marmur, dlatego ścienna ozdoba z tym kamieniem będzie strzałem w dziesiątkę.
Aranżacja małego salonu stawia przed nami wyzwania, ale nie są to przeszkody nie do pokonania. Trzeba tylko znać sprytne triki, które pomogą odczarować kameralny metraż. Jasna paleta kolorystyczna, minimalizm i przestrzenne fototapety sprawią, że bardzo szybko zapomnimy o mankamencie, jakim jest niewielka przestrzeń pokoju.