Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 4726

[FOTO] Poślizg na letnich oponach zakończony solidną kraksą

W poniedziałek, 29 listopada zima tak na dobre zagościła do Bielska-Białej. Po godzinie 12.00 zaczął padać śnieg, a drogi miejscami zrobiły się śliskie. Dla większości kierowców nie było to jednak zaskoczeniem i zdążyli zmienić opony na zimowe. Większość to jednak nie oznacza, że wszyscy byli tak zapobiegliwi.

Kolizja na al. Armii Krajowej - 29.11.2021 · fot. Bielskie Drogi


Pojawili się pierwsi rozbitkowie na letnim ogumieniu. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło m.in. na al. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Azaliową. Kierowca Audi A4 jadąc al. Armii Krajowej w stronę Szyndzielni, wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Jego samochód wpadł na chodnik (na szczęście pusty), a następnie uderzył w ogrodzenie posesji kliniki medycyny estetycznej. Cztery pojazdy stojące na parkingu zostały uszkodzone. Dwa z nich dość znacznie. Nikomu nic się nie stało. Sprawa zakończyła się mandatem. W chwili zdarzenia droga była dość solidnie przysypana świeżym śniegiem. Kierowca Audi jechał na letnich oponach.

Jeśli ktoś jeszcze nie zmienił opon na zimowe, to ostatni dzwonek już minął. W najbliższych dniach spodziewane są przelotne, ale momentami intensywne opady śniegu. Należy też pamiętać, że opona zimowa to nie tylko kwestia innej rzeźby bieżnika. Zimowa mieszanka gumy znacznie lepiej sprawdza się w niższych temperaturach, a te będą nam niewątpliwie towarzyszyć przez najbliższy czas.

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj