bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 609

Ukojenie dla ciała i umysłu? Nie ma lepszego rozwiązania niż długi i relaksujący masaż

Materiał partnera:

Pracując przez wiele godzin w pozycji siedzącej, prędzej czy później zaczniemy odczuwać nieprzyjemne napięcie lub nawet ból w plecach. Znanym od wieków, a jednocześnie nieskomplikowanym sposobem na uśmierzenie tych nieprzyjemnych dolegliwości jest masaż. Redukcja bólu to jednak niejedyna funkcja tego zabiegu, ponieważ regularnie poddawanie się masażowi ma zbawienny wpływ na kondycję całego organizmu. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić najbliższy gabinet masażysty.

Ukojenie dla ciała i umysłu? Nie ma lepszego rozwiązania niż długi i relaksujący masaż


Z usług masażystów korzystano już przed wiekami. Co decyduje o popularności tego zabiegu?Najlepszym dowodem na skuteczność masażu niech będzie fakt, że ludzie korzystają z tego zabiegu już od starożytności. Pomimo że przez wieki opracowano ogromną liczbę technik masażu, zasada pozostała ta sama - ma on pozytywnie oddziaływać zarówno na ciało, jak i na umysł. Prawidłowo wykonany masaż nie tylko zmniejsza ból i napięcie, ale przekłada się też na lepsze krążenie krwi, poprawia elastyczność mięśni i ruchomość kości, niweluje skurcze i ujędrnia skórę. Dlatego też gabinety masażystów odwiedzają zarówno osoby zmagające się z chronicznymi bólami pleców, ale także profesjonalni sportowcy. Co równie istotne, regularne masowanie ciała ma silne działanie relaksacyjne i odprężające. W efekcie może być skutecznym lekarstwem na wszelkie negatywne skutki stresu, jak choćby bóle głowy. Niektóre źródła wspominają też, że masaż może poprawić funkcjonowanie naszego układu odpornościowego, a także wpłynąć na jakość naszego snu.

Masaż może stać się zupełnie nowym doznaniem. To możliwe dzięki ajurwedyjskim olejkomNa tym jednak nie koniec, ponieważ zbiór korzyści płynących z masażu możemy łatwo powiększyć poprzez zastosowanie naturalnych olejków. Doskonale sprawdzą się tu te ajurwedyjskie - ta indyjska nauka, podobnie jak sam masaż, znana jest już od wielu tysięcy lat. Kupisz je na stronie https://devaharmony.com/pl/sklep/olej-do-masazu-120-ml/. W składzie naturalnego olejku firmy Jiva Ayurveda znajdziemy starannie wyselekcjonowaną mieszankę ziół, zawierającą m.in. wyciąg z roślin Ashwagandha i Brahmi, które połączono z olejami: sezamowym, migdałowym, rycynowym, gorczycowym oraz oliwą z oliwek. Taka kompozycja nie tylko perfekcyjnie odżywi i oczyści skórę, ale i wygładzi zmarszczki. Choć kosmetyk szybko się wchłania, to jego przyjemny zapach pozostaje na ciele jeszcze przez wiele godzin. Olejek do masażu, a także inne ajurwedyjskie produkty, można zakupić w sklepie DEVA Harmony.