bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2021
  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 3844

Wybuch gazu przy ul. Wyzwolenia. Jedna osoba została ranna

W minioną sobotę, 20 listopada doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu w kamienicy mieszczącej się przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. W wyniku eksplozji jedna osoba została ranna.

Reklama

straż, straż pożarna, psp
Wybuch gazu przy ul. Wyzwolenia. Jedna osoba została ranna · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Oficer dyżurny stanowiska kierowania PSP odebrał zgłoszenie o godzinie 12.24 o wybuchu gazu w mieszkaniu znajdującym się na parterze kamienicy przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, przed budynkiem znajdowało się 9 mieszkańców kamienicy, w tym lokator mieszkania, w którym doszło do zdarzenia. Starszy mężczyzna w wieku 74-lat był poparzony na twarzy i rękach. Strażacy udzieli poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym założono m.in. opatrunki hydrożelowe oraz zastosowano tlenoterapię. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowany został zabrany do szpitala.W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, zostały uszkodzone drzwi, nadpaleniu uległo wyposażenie i pomieszczenie kuchni. Dodatkowo na samochód zaparkowany z tyłu budynku, spadły niewielkie ilości tynku kamienicy. Strażacy przy użyciu drabiny mechanicznej sprawdzili również dach budynku - nie stwierdzono uszkodzeń.

Obecne na miejscu pogotowie gazowe stwierdziło nieznaczną nieszczelność w instalacji gazowej w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. Profilaktycznie na czas prowadzonej akcji zamknięto dopływ gazu w całej kamienicy. Na miejsce dojechał również inspektor nadzoru budowlanego, który po oględzinach stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego zamieszkania i lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja, która będzie ustalać dokładną przyczynę zdarzenia

Działania zakończono o godzinie 13.53. Brało w nich udział sześć zastępów straży pożarnej.

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.