bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 2415

W regionie nadal grasują oszuści. Podają się za pracowników banków

Do mieszkańców Bielska-Białej i okolic dzwonią oszuści, podając się za pracowników banku. Proszą o potwierdzenie rzekomej transakcji na rachunku i usiłują wyłudzić dane do logowania na konto. W ten sposób oszuści uzyskują dostęp do rachunku bankowego i „czyszczą” go z pieniędzy. Policjanci osyrzegają przed tą popularną metodą działania przestępców.

Reklama

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
W regionie znów grasują oszuści. Podają się za pracowników banków · fot. KWP Katowice


W Bielsku-Białej i okolicy grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do mieszkańców, podając się za pracowników banku. Proszą o potwierdzenie rzekomej transakcji na rachunku i usiłują wyłudzić dane do logowania na konto. Tym sposobem starają się uzyskać dostęp do rachunku bankowego, żeby skraść środki pieniężne na nim zgromadzone. Na szczęście mieszkanka bielska, która zawiadomiła policję, nie dała się oszukać.

Policja apeluje, aby nie podawać danych do logowania na rachunek bankowy, danych swojej tożsamości, ani nie instalować podejrzanych aplikacji. Można w ten sposób stracić oszczędności zgromadzone na rachunku.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w najbliższym komisariacie.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.