bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 2399

[FOTO] Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni przez spółkę AQUA

10 listopada w sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji programu stypendialnego spółki Aqua S.A. i rozdanie dyplomów.

Reklama

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji programu stypendialnego spółki Aqua S.A - 10.11.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


W imieniu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego głos zabrał zastępca prezydenta Adam Ruśniak. - Każdy rodzic czuje dumę, gdy jego pociecha jest w gronie najlepszych. Jednak ich sukcesy to również starania i ciężka praca rodziców i nauczycieli. Dziękuję państwu za tę pracę, to również dzięki wam od lat możemy się szczycić tym, że nasi uczniowie są w gronie najlepszych w województwie śląskim. Kiedy ponad 10 lat temu nasze miasto - jako jedno z pierwszych w kraju - wdrażało program Rodzina plus, nawet nam się śniło, że przyniesie on taki efekt. Cieszy nas fakt, że spółka Aqua S.A. tak szybko i tak wymiernie włączyła się w ten program i wspiera najzdolniejszych - mówił zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak.

Spółka przyznała w tym roku 30 stypendiów: 10 dla uczniów szkół podstawowych, 10 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 10 dla studentów wyższych uczelni. Wysokość przyznanej pomocy finansowej to: w szkole podstawowej - 150 zł, w szkole ponadpodstawowej - 200 zł oraz w szkoła wyższej - 300 zł. Stypendium przyznawane jest na okres 12 miesięcy.

- Drodzy laureaci stypendiów, jesteście nie tylko naszą dumą, ale również nadzieją. Gratulując, chciałbym również zachęcić was do dalszych wysiłków. To, że otrzymujecie nagrodę jest ważne, ale ważniejszy jest fakt, że jesteście zauważeni, że wasz trud został doceniony i staje się przykładem dla innych. Wy, jako liderzy i przyszli przywódcy, już dzisiaj dajecie przykład, jak należy pracować, aby osiągnąć cel. Nauka i jej odkrycia zmieniają nasz świat i dlatego patrząc w przyszłość, nagradzamy wasze dzisiejsze osiągnięcia - powiedział prezes Aqua S.A. Krzysztof Michalski.

W trakcie imprezy zebrani wysłuchali koncertu gitarowego w wykonaniu Aleksandra Anioła i obejrzeli film prezentujący różnorakie formy zaangażowania społecznego spółki Aqua S.A. w różne dziedziny życia miasta.

Przez 11 lat działania programu Rodzina Plus - realizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej - skorzystało z niego ponad 17.500 osób, obecnie korzystających jest 7.720. 1660 rodzin posiada kartę dużej rodziny.

Aqua S.A. od 2010 roku jest partnerem programu Rodzina Plus skierowanego do rodzin wielodzietnych i zastępczych. Jego celem jest zwiększenie dostępności do usług publicznych, dóbr kultury i imprez sportowych odbywających się na terenie Bielska-Białej poprzez system ulg. W ramach programu spółka przyznaje stypendia uczniom i studentom do 25. roku życia, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce. Stypendium przyznawane jest na okres 12 miesięcy.

Uczniowie i studenci muszą posiadać aktualną kartę Rodzina Plus przez cały okres otrzymywania pomocy finansowej; wymagane jest, aby kontynuowali naukę w trybie dziennym. Regulamin przyznawania stypendiów dostępny jest na stronie www.aqua.com.pl.

Spółka AQUA S.A. zachęca wszystkich uczniów i studentów do ciężkiej pracy w roku szkolnym/akademickim 2021/2022 i zaprasza do składania wniosków w przyszłej edycji programu Rodzina Plus.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.