bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 1365

Uruchomiono Bazę Rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza została otwarta dzisiaj o godzinie 8.00 rano. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc.

Reklama

Uruchomiono "Bazę Rodzin" w ramach akcji Szlachetna Paczka
Uruchomiono "Bazę Rodzin" w ramach akcji Szlachetna Paczka · fot. Materiały prasowe


To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.

- Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

Pani Karolina jest samodzielną matką. Dwoje z jej dzieci wymaga stałego, specjalistycznego leczenia. - Najważniejsze jest zapłacenie czynszu i rachunków. Z resztą musimy sobie jakoś radzić - wyznaje kobieta. Na życie zostaje im nieco ponad 9 zł na dzień na osobę. Kiedy - mimo zimy - mówią „Nie mam się w co ubrać”, opisują prawdę. Bo dla niektórych życie bywa zbyt dosadne.

Ta i tysiące innych historii 13 listopada trafiło na www.szlachetnapaczka.pl, Poznając je, uzmysławiamy sobie, że nasza własna sytuacja nie jest aż tak zła, jak często o tym myślimy. Nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. Możemy im pomóc.

Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki poprzedzony pracą wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy.

Aby poznać rodziny z Bielska-Białej i okolic, kliknij w link:
www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/231

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.