bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 4326

Ławki w Cygańskim Lesie "nie spełniają funkcji wypoczynkowej"

Ławki ustawione w ostatnim czasie nie spełniają roli wypoczynkowej, gdyż są wykonane bez oparć i możliwości odpoczynku w wygodnej pozycji siedzącej - twierdzi radny Jerzy Bauer z klubu Niezależni.BB. Samorządowiec skierował w tej sprawie interpelację do władz Bielska-Białej.

Reklama

ławki w Cygańskim Lesie "nie spełniają funkcji wypoczynkowej"
Ławki w Cygańskim Lesie "nie spełniają funkcji wypoczynkowej" · fot. BIP Miasta Bielsko-Biała


- W trakcie prac związanych z rewitalizacją części parkowej Cygańskiego Lasu wymieniane są ławki wypoczynkowe. Po ustawieniu kilku pierwszych ławek dotarły do mnie uwagi związane z ich konstrukcją. Faktycznie, ławki nie spełniają roli wypoczynkowej, gdyż są wykonane bez oparć i możliwości odpoczynku w wygodnej pozycji siedzącej - stwierdził w swojej interpelacji radny Jerzy Bauer który dodał, że "wiele osób, spacerując po alejkach Cygańskiego Lasu, chce mieć możliwość dłuższego wypoczynku i kontaktu z przyrodą, korzystając z ławek parkowych".

Dlatego członek bielskiej Rady Miejskiej z klubu Niezależni.BB poprosił o rozważenie zmiany konstrukcji i wyposażenie ławek w oparcia oraz możliwość schowania nóg pod siedziskiem ławki. Jak podkreślił, "wydaje się również zasadnym, aby ławki nie były zlokalizowane w świetle ścieżki, ale lekko cofnięte poza krawężniki".

Do sprawy będziemy wracać.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.