bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 2605

"PiS - codziennie wyższe ceny". Poseł Koperski o drożyźnie w Polsce

Dzisiaj przy stacji paliw Orlen przy ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa posła Przemysława Koperskiego pod hasłem "PiS - codziennie wyższe ceny". Głównymi tematami poruszanymi na konferencji były inflacja, galopujące ceny, stopy procentowe, drożyzna, sytuacja mikro i makroekonomiczna Polski oraz proponowane rozwiązania tych problemów przez Nową Lewicę.

Reklama

"PiS - codziennie wyższe ceny". Poseł Koperski o drożyźnie w Polsce
"PiS - codziennie wyższe ceny". Poseł Koperski o drożyźnie w Polsce · fot. Biuro Poselskie Przemysława Koperskiego


Poseł Koperski podczas konferencji zaprezentował paragon fiskalny za chleb wiejski, kupiony tego samego dnia w piekarni. Cena bochenka chleba wiejskiego w Bielsku-Białej dnia 12.11 wynosiła 7.90 zł zakupionego w piekarni w centrum miasta. Następnie parlamentarzysta zwrócił uwagę na rosnące "dramatycznie szybko" ceny paliw, energii elektrycznej, gazowej oraz na generalnie galopującą inflację, która jest najwyższa od 20 lat.

Hasłem konferencji prasowej było "PIS - Codziennie wyższe ceny" - poseł Koperski zaprezentował cenowy wzrost wybranych podstawowych artykułów dnia codziennego. - Ta sytuacja jest tragiczna ponieważ zbliżają się Święta i to będą najdroższe Święta od 20 lat - podkreślił poseł Koperski. Parlamentarzysta stwierdził również, że odpowiedzialnymi za obecną szalejącą drożyznę są politycy PIS, a przede wszystkim rząd premiera Mateusza Morawieckiego i prezes NBP Adam Glapiński.

Następnie Poseł Koperski poinformował, że Klub Parlamentarny Lewicy, wystąpił z inicjatywą, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które startuje 16 listopada, odbyła się debata na temat drożyzny w Polsce i sposobów jej przeciwdziałania. Poseł zaprezentował również propozycje Klubu Parlamentarnego Lewicy, które zostały skierowane w mijającym tygodniu do premiera. Zawierają one następujące elementy:
  • Obniżenia akcyzy o 50 gr/litr przez okres zimowy,
  • Stopniowe obniżanie podatku VAT do poziomu 15%,
  • Pakiet osłonowy dla wszystkich polskich rodzin na opłatę za energię elektryczną oraz gaz.


Na koniec poseł Koperski zwrócił uwagę na słabnący kurs polskiego złotego odnosząc go do korony czeskiej i wskazując, że dzisiaj za 10 Kč trzeba zapłacić już 1,84 PLN, gdy jeszcze rok temu temu płaciliśmy poniżej 1,70 PLN.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.