bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 1553

Gala 'Dla Niepodległej..." odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury

Za nami:

Na muzyczną opowieść o najważniejszych wydarzeniach w ostatnich 102 latach naszej historii, opartą na znanych pieśniach i piosenkach w nowoczesnych aranżacjach - zaprasza 11 listopada o godz. 18.00 Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. W koncercie Dla Niepodległej w BCK wystąpią Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mateusza Walacha oraz znakomici soliści Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Sabina Karwala, Marcin Jajkiewicz oraz gościnnie Stanisław Soyka.

Reklama

Sabina Karwala, Marcin Jajkiewicz i Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Sabina Karwala, Marcin Jajkiewicz i Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt · fot. Archiwum BCK


Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, aktorką Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Debiutowała już na drugim roku studiów w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu Wakacje Don Juana w reż. Anny Polony. W 2014 została laureatką Nagrody Ministra Kultury za rolę w spektaklu dyplomowym Dyplom z Kosmosu w reżyserii Ewy Kaim na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu im. Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy. Związana także z Teatrem Ludowym w Krakowie, gdzie gra m.in. rolę Amy Winehause w spektaklu Amy. Klub 27 w reż. Piotra Siekluckiego. Współpracę z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej rozpoczęła spektaklem Sześć wcieleń Jana Piszczyka. Prowadzi szeroką działalność koncertową. Szczególnym powodzeniem cieszy się jej recital piosenek Agnieszki Osieckiej - zatytułowany Historie Agnieszki Osieckiej.

SABINA, czyli Sabina Karwala to niezależna artystka, która na polskim rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku, prezentując swój pierwszy singiel zatytułowany Kołysanka. Jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi i dotychczas spełniała się głównie na scenach teatralnych. Jest także finalistką 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 27 czerwca 2018 r. swojej premiery doczekał się pierwszy oficjalny klip SABINY do utworu Panowie w kapeluszach, idealnie łączący dwa najbliższe światy artystki: muzykę oraz film. Warto zaznaczyć, że został on zrealizowany w jednym ujęciu, bez cięć montażowych a realizacji projektu podjęła się zdolna grupa absolwentów ze Szkoły Filmowej w Łodzi, z którymi Sabina zaprzyjaźniła się na studiach. Intensywne prace nad debiutanckim albumem długogrającym artystki zajęły blisko 2 lata i zaowocowały bogatym w różnorodne brzmienia materiałem. Płyta nosi nazwę Lepidoptera, a za produkcję muzyczną odpowiada duo producenckie UPNDWN.

Marcin Jajkiewicz jest aktorem i wokalistą musicalowym, jazzowym i rozrywkowym. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę Jeana Valjeana w musicalu Nędznicy i Lwa Alexa w musicalu Madagaskar. Wystąpił m.in. jako Georg von Trapp w polskiej realizacji musicalu Dźwięki muzyki oraz jako Książę Hans w Krainie lodu. Wieloletni współpracownik popularnego programu telewizyjnego Jaka to melodia?. Wokalista zespołu Button Hackers, z którym piosenką Między nami zdobył I nagrodę na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Wystąpił m.in. na koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji I ty możesz zostać świętym Mikołajem, koncercie Solidarni z Białorusią oraz gali Sportowiec Roku 2011, gdzie zaśpiewał w duecie z Kayah. Występował m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską i Krzysztofem Krawczykiem Współpracuje z Grażyną Brodzińską. Wokalista w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka.

Stanisław Soyka - śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.

"Dla niepodległej..." Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, 11 listopada g. 18.00. Bilety w cenie 40 zł. Dostępne zniżki - Bielska Karta Rodzina +, Weteran +, BIELSKA KARTA SENIORA.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.