bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 2121

Kiedy zostanie wyremontowana SP nr 20? Radny pyta władze miasta

Radny Maksymilian Pryga skierował do władz Bielska-Białej interpelację w sprawie przedstawienia szacunkowych ram czasowych w jakich zostanie wyremontowana Szkoła Podstawowa numer 20 na osiedlu Złote Łany. Jak zauważył członek Rady Miejskiej, "termin zakończenia robót był początkowo przewidziany na koniec 2021 roku".

Reklama

Kiedy zostanie wyremontowana SP nr 20? Radny pyta władze miasta
Kiedy zostanie wyremontowana SP nr 20? Radny pyta władze miasta · fot. Google Street View


- Zgodnie z zapisami oraz planami finansowymi ujętymi w wieloletniej prognozie finansowej miasta Bielsko-Biała, a także na podstawie jednej z odpowiedzi na moją interpelację numer planuje się wykonanie remontu oraz termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 20 na osiedlu Złote Łany. Na podstawie zapisów ujętych m.in. we wspomnianej interpelacji mamy już gotowy projekt koncepcyjny, dokumentację projektową, a termin zakończenia robót był początkowo przewidziany na koniec 2021 roku. Niestety trudna sytuacja budżetowa związana z epidemią koronawirusa spowodowała w pełni uzasadnione i logiczne zmiany, które były podyktowane przesunięciem tej inwestycji w czasie - zauważył w swojej interpelacji radny Maksymilian Pryga.

- Obecnie wiele osób związanych z szeroko rozumianym środowiskiem Szkoły Podstawowej numer 20 spotykając mnie niemal każdego dnia na terenie osiedla Złote Łany pyta, cytuję, "kiedy w końcu zostanie wyremontowana ta szkoła..." - dodał członek bielskiej Rady Miejskiej.

I, jako radny i mieszkaniec osiedla, działając na podstawie konkretnych pytań mieszkańców, zapytał prezydenta Bielska-Białej, czy w budżecie miasta na 2022 rok zostaną zabezpieczone środki na termomodernizację SP nr 20 oraz na jakim etapie znajduje się dokumentacja projektowa przedmiotowej inwestycji? Ponadto samorządowiec zwrócił się do władz miasta z zapytaniami, czy jest już wyłoniony konkretny wykonawca, który będzie realizował tą inwestycję oraz jakie są szacunkowe ramy czasowe lub bardziej sprecyzowane terminy zakończenia robót budowlanych?

Do tematu wrócimy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.