Wiadomości
- 10 listopada 2021
- wyświetleń: 4820
[FOTO] Rozstrzygnięto konkurs "Psia kupa nie posprząta się sama"
Psie kupy, o których posprzątaniu zapomnieli właściciele czworonogów, stanowią nie lada problem. Nieczystości pozostawione w parkach czy na chodnikach bardzo uprzykrzają życie przechodniom. Choćby dlatego trzeba reagować i przypominać posiadaczom psów o ich obowiązkach względem czworonogów. Ten problem stał się tematem konkursu.

Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zorganizował konkurs plastyczny Psia kupa nie posprząta się sama. Plakaty zachęcające właścicieli zwierząt do sprzątania po swoich psach w przestrzeni publicznej nadesłało 163 autorów. Oceniało je jury w składzie: zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak (przewodniczący), naczelnik Wydziału Kultury i Promocji UM Przemysław Smyczek, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej UM Wiesław Maj oraz pracownice tego wydziału - Agata Łukowska i Krystyna Rejmańska, a także plastyk miejski Krzysztof Gieleciak, przewodnicząca Rady Osiedla Bielsko Południe Joanna Kostecka-Wal i członek Rady Osiedla Aleksandrowice Jerzy Gaweł.

Komisja wybrała najlepsze prace i przyznała dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Poniżej laureaci.
kategoria do 10 lat:
- I miejsce - Oliwier Cieleban, 9 lat
- II miejsce - Joanna Adamczyk, 9 lat
- III miejsce - Liliana Czajowska, 9 lat
- wyróżnienia: Bartosz Reszczyński, 8 lat oraz 2. Łukasz Domagalski, 9 lat

kategoria powyżej 10 lat:
- I miejsce - Szymon Sygit, 11 lat
- II miejsce - Iga Szpak, 14 lat
- III miejsce - Maja Lutowska, 13 lat
- wyróżnienia: Anna Jarco ,14 lat oraz Joanna Szczygieł, 14 lat
Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe, które wręczone zostaną w Urzędzie Miejskim przez przewodniczącego komisji, po wcześniejszym umówieniu spotkania.
ZOBACZ TAKŻE
Przyszła wiosna i widać co zostało na trawnikach. Tak miasto walczy z psimi odchodami
Kolejne zielone miejsce w mieście. Powstanie nowe przedłużenie skweru na Żywieckim Przedmieściu
Pytanie o przygotowanie miejskich budynków do nowych wymogów energetycznych UE
Apel o „zielony przystanek” przy ul. Wojska Polskiego
Mieszkańcy alarmują o fatalnym stanie chodnika przy ul. Relaksowej. „To zagrożenie dla pieszych”
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









