bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2021
  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 1586

Akcja "Zabawki ratują zwierzaki" dla "KOTełkowej drużyny"

Za nami:

Lalki, samochody, gry planszowe, puzzle czy klocki można przynosić do Galerii SFERA. Zabawki, które już się znudziły, lub z których wyrosły Wasze dzieci, dostaną drugie życie i pomogą potrzebującym zwierzakom w ramach kolejnej edycji akcji „Zabawki ratują zwierzaki”. Finał odbędzie się 13 listopada w Galerii SFERA.

Reklama

Akcja "Zabawki ratują zwierzaki" dla "KOTełkowej drużyny"
Akcja "Zabawki ratują zwierzaki" dla "KOTełkowej drużyny" · fot. Galeria SFERA


Problem bezdomności zwierząt w Polsce jest ogromny. Według Głównego Inspektoratu Weterynarii w ponad 220 zarejestrowanych schroniskach żyje około 136 tysięcy zwierząt - psów jest przynajmniej trzykrotnie więcej niż przewidzianych dla nich miejsc, a jeszcze gorzej jest w przypadku kotów, których liczba jest przekroczona aż pięciokrotnie. Ile z nich żyje na wolności, często głodnych i chorych? Chyba nikt nie jest w stanie tego zliczyć. Na szczęście oprócz schronisk na terenie całego kraju działa wiele fundacji i stowarzyszeń, które pomagają bezdomnym zwierzętom, jednak by skutecznie działać, często potrzebują wsparcia.

Dlatego Galeria SFERA konsekwentnie angażuje się w działania charytatywne. W listopadzie wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA zorganizuje kolejną edycję akcji „Zabawki ratują zwierzaki”. Co zrobić, aby pomóc? Wystarczy przynieść niezniszczone zabawki niemal każdego rodzaju (oprócz pluszaków) do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA I w godzinach 11.00 - 19.00. Zabawki zostaną zdezynfekowane i poddane kwarantannie, a następnie trafią na kiermasz. Będzie można zakupić je po okazyjnej cenie już 13 listopada w foyer Galerii SFERA II. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna z Bielska-Białej, które pomaga wolnożyjącym i schroniskowym kotom.

- Akcja „Zabawki ratują zwierzaki” cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Galerię Sfera. Do tej pory zorganizowaliśmy już dziesięć odsłon tej akcji, aż trzy odbyły się tylko w ciągu tego roku. Niegasnące zainteresowanie oraz zbliżający się okres Bożego Narodzenia to dobry pretekst, by jeszcze raz zorganizować zbiórkę niepotrzebnych, zalegających w domu zabawek. Cieszymy się, że kolejny raz będziemy mogli przekazać dochód z wydarzenia na pomoc zwierzakom, a przy okazji wspieramy bardzo proekologiczną inicjatywę, dając zabawkom drugie życie - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

Akcja "Zabawki ratują zwierzaki" dla "KOTełkowej drużyny"
Akcja "Zabawki ratują zwierzaki" dla "KOTełkowej drużyny" · fot. Galeria SFERA


Beneficjent tej edycji wydarzenia, czyli Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, prowadzi jeden z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu - zazwyczaj przebywa w nim około 30 do 40 kotów.

- W naszej codziennej działalności leczymy, zapewniamy opiekę, sterylizujemy, dokarmiamy i znajdujemy kotom nowe domy. Pod naszą opiekę trafia ogromna ilość kotów. To koty schroniskowe, wolno żyjące i każdy, który takiej pomocy potrzebuje. Dzięki naszej działalności koty dostają szansę na nowe życie. „Zabawki ratują zwierzaki” to wspaniała akcja i cieszymy się, że Galeria SFERA wraz z Fundacją ARKA organizuje ją cyklicznie. Opieka nad wolno żyjącymi i schroniskowymi zwierzętami jest naszym celem, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu - mówi Iwona Gorzkowska, założycielka i prezeska Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.

Warto odwiedzić Galerię SFERA w sobotę 13 listopada i pomóc kotełkom w potrzebie. Wydarzenie odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi.

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.