bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2021
  • 12 listopada 2021
  • wyświetleń: 10212

[FOTO] Setki bielszczan wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości

Setki bielszczan wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości, na które złożyły się m.in. msza święta za ojczyznę oraz przejście uczestników uroczystości z pochodniami na pobliski cmentarz wojskowy. 10 listopada złożono kwiaty pod pomnikami i tablicami pamięci.

Reklama

Msza za ojczyznę oraz przemarsz na cmentarz wojskowy - 11.11.2021 · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


11 listopada uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 12.00 na placu przed Ratuszem, gdzie zaplanowano wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach programu "Niepodległa do hymnu". O godzinie 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach odprawiona została uroczysta msza za ojczyznę. Po jej zakończeniu nastąpiło przejście uczestników uroczystości z pochodniami na pobliski cmentarz wojskowy.

Loading...


Z kolei o godzinie 15.30 na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów rozpoczął się apel pamięci z udziałem kompani honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej, złożone zostały również wiązanki kwiatów.

Złożenie kwiatów pod tablicami i pomnikami pamięci - 10.11.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada władze miasta oraz przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci i młodzież złożyli kwiaty pod pomnikami i tablicami pamięci. Wiązanki od samorządu Bielska-Białej złożyli m.in. pod tablicą poświęconą Konfederatom Barskim przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik oraz zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.