bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2021
  • wyświetleń: 3295

Miasto zapłaci blisko 14,8 mln zł za zimowe utrzymanie dróg

Ponad 14,6 mln zł zapłaci miasto Bielsko-Biała za utrzymanie dróg w zakresie odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej w sezonie 2021/2022. Wyboru najkorzystniejszych ofert w przetargu na wykonanie tego zadania dokonał Miejski Zarząd Dróg.

Reklama

pług, odśnieżarka, zima
Miasto zapłaci blisko 14,8 mln zł za zimowe utrzymanie dróg · fot. bielsko.info


W tym roku przetarg podzielono na trzy zadania. W pierwszym z nich, na zimowe utrzymanie głównych ciągów komunikacyjnych w Bielsku-Białej, napłynęła jedna oferta - firmy Eurovia, która opiewała na 7,6 mln zł.

Odśnieżanie "pozostałych ciągów komunikacyjnych" zostało podzielone na dwie strefy - wschodnią i zachodnią. Do zadania polegającego na zimowym utrzymaniu dróg w strefie wschodniej zgłosiła się jedna firma - PreZero z Bielska-Białej, która swoje usługi wyceniła na 3,6 mln zł. Z kolei swoje oferty na odśnieżanie dróg w strefie zachodniej zgłosiły dwie firmy - wspomniane wcześniej Eurovia oraz PreZero. W tym przypadku wybrano ofertę bielskiej firmy, która opiewała na 3,4 mln zł.

Warto dodać, że na realizację wszystkich powyższych zadań miasto planowało wyda 9 mln zł.

W sumie miasto Bielsko-Biała zapłaci wybranym firmom 14,6 mln zł. Jednak stateczna kwota, jaką samorząd zapłaci wybranym w przetargu firmom, będzie zależeć od warunków atmosferycznych, które będą panować podczas najbliższego sezonu. Bielsko-Biała zapłaci również za gotowość do odśnieżania miasta - kwota za każdy dzień wynosić będzie 20 tysięcy złotych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.