bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2021
  • wyświetleń: 1509

Wprowadzają nowe dowody osobiste. Będą posiadać odciski palców

W niedzielę, 7 listopada zostaną wdrożone rozwiązania techniczne umożliwiające wydawanie dowodów osobistych zawierających dodatkową cechę biometryczną - odciski palców.

Wprowadzają nowe dowody osobiste. Będą posiadać odciski palców
Wprowadzają nowe dowody osobiste. Będą posiadać odciski palców · fot. MSWiA


Wymóg umieszczenia w dowodzie osobistym odcisków palców nie będzie dotyczył osób, które nie ukończyły 12. roku życia oraz osób, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe.

Nowe dowody osobiste będą także posiadać dotychczasowe funkcje, będą potwierdzać tożsamość osoby oraz uprawniać do przekraczania granic niektórych państw, a także zawierać warstwę elektroniczną i umieszczone w niej certyfikaty, za pomocą których można m.in. korzystać z e-usług świadczonych przez podmioty administracji publicznej; podpisywać pisma kierowane do urzędów czy też korzystać z automatycznych bramek granicznych np. na lotniskach.

Dotychczasowe dowody osobiste, wydane przed 7 listopada 2021 roku, zachowują swoją ważność, nie zachodzi zatem konieczność ich wymiany z powodu wdrożenia nowych dowodów osobistych.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.