bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2021
  • wyświetleń: 1332

Wzmożone kontrole w Beskidach. Trwa akcja "Bezpieczna jesień"

Mundurowi z Kobiernic i Kóz, wspólnie ze strażnikami leśnymi z Bielska-Białej i Andrychowa przeprowadzili w kolejne działania „Bezpieczna jesień”. Z kolei policjanci z drugiego komisariatu w Bielsku-Białej prowadzili takie działania z bielskimi strażnikami leśnymi w czwartek, 28 października. Miały one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i szkodnictwu leśnemu.

Wzmożone kontrole w Beskidach. Trwa akcja "Bezpieczna jesień"
Wzmożone kontrole w Beskidach. Trwa akcja "Bezpieczna jesień" · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania prowadzone były na terenie Beskidów. Policjanci i strażnicy leśni patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych. Ich celem było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających między innemu na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz tak zwanemu szkodnictwu leśnemu. Kilka kierujących motocyklami crossowymi zostało ukaranych mandatami karnymi przez mundurowych z Kobiernic i Kóz. Policjanci i strażnicy leśnicy już od kilku lat prowadzą wspólne działania, patrolując śląskie pasma Beskidów.

Wzmożone kontrole w Beskidach. Trwa akcja "Bezpieczna jesień"
Wzmożone kontrole w Beskidach. Trwa akcja "Bezpieczna jesień" · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci i strażnicy leśni zwracali też uwagę na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom oraz, czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku. Mundurowi podpowiadali także napotkanym turystom wybór właściwego szlaku i uczulali na przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej turystyki górskiej.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.